Trwa ładowanie...
dfdraq2
23-11-2006 16:28

Internauci WP współczują rodzinom górników

Nasi Internauci łączą się w bólu z rodzinami ofiar tragedii w kopalni „Halemba”, gdzie w wyniku wybuchu metanu zginęło 23 górników. Pod każdym artykułem dotyczącym tragedii w serwisie pojawia się po kilkaset komentarzy.

dfdraq2
dfdraq2

„Do dziś wierzyliśmy, że może im się uda... ale umarła ta nadzieja” – z żalem pisze Kasia. Agata dodaje: „Zawsze musi zginąć, człowiek żebyśmy otworzyli swoje oczy (…) Nam wszystkim potrzeba wspólnoty”. Marlena21 - „To straszne, co teraz muszą czuć rodziny ofiar... Mam 21 lat pracowali tam mężczyźni w moim wieku... nie dane im było nacieszyć się życiem, bardzo współczuję matkom, żonom...”.

Raz po raz składający kondolencje przytaczają słowa ks. Jana Twardowskiego: "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...", ale w sieci pojawiają się też wiersze Internatów, takie jak ten: „Zatonęli w chodnikach podziemnego świata. Nie wiedzieli, że dla nich, to ostatnia data. Bo, nagle z hukiem wielkim się rozwarły. Wrota piekieł. Ogniste, szalone życie z ciał wyrwane, oczy przerażone przez króciutką chwilkę, patrzą na demony, jak tańczą taniec śmierci z każdej jednej strony”.

Poszczególne miasta Polski składają swoje kondolencje, pojawiają się też wpisy z zagranicy. „Polacy z Coventry łączą się w tym smutnym dniu z rodzinami i bliskimi ofiar tego strasznego wypadku” – napisał Rafał. Tomek zaś dodaje: „Obecnie przebywam za granicą, wraz ze znajomymi śledzimy na bieżąco wiadomości nadchodzące z Polski!”. Internauci proponują zapalenie w oknach symbolicznych świeczek dziś o godzinie 20.00.

Użytkownicy WP zwracają uwagę na to, jak niebezpiecznym zawodem jest praca w kopalni: „Wszystkich tych, którzy uważają, że solidarność z cierpiącymi z powodu strasznej śmierci najbliższych, to przesada, proponuję: spędźcie jeden dzień na dole, a przekonacie się na własnej skórze, co znaczy ta praca, i założę się, że pójdziecie Bogu dziękować, że jesteście cali i zdrowi...” – podkreśla Górnoślązak. Niektórzy idą jeszcze dalej, jak ghg: „Wybrali sobie zawód, który okazał się ich grobem”.

dfdraq2

Magda winną za tragedię obarcza rządzących: „Niech prezydent nie układa pięknych przemówień tylko wtedy jak coś się stanie, jak dojdzie do tragedii. Dziś ich opłakuje, ale nie martwił się o nich i ich rodziny kiedy codziennie ciężko pracowali”. Zwykły człowiek pyta zaś z goryczą: Jakże to Wy państwo politycy ustalacie wysokość zarobków, DLACZEGO sobie dajecie zarobić kilkakrotnie, a nawet kilkanaście razy więcej niż górnikom, którzy codziennie narażają swoje życie, żeby Wam było ciepło, miło i przytulnie?” Smutek polityków Zwykły człowiek w obliczu tragedii uważa za „zwykłą hipokryzję”.

Antykomusita z kolei zastanawia się nad „dziwną fascynacją wypadkami w górnictwie”: „Programy informacyjne w całości poświęcone wyłącznie temu tematowi, gazety w połowie objętości zadrukowane informacjami o kopalniach i górnictwie, których (jak sądzę) nikt nie czyta, audycje radiowe z wyłącznie stonowaną muzyką i jednym tylko tematem rozmów. A u mnie w pracy? Nikt nawet nie wspomniał o wypadku w Halembie, panie rozmawiają o jakichś fikuśnych ozdobach na paznokciach, mężczyźni oglądają kalendarz na przyszły rok z rozebranymi modelkami… I to wydaje mi się zdecydowanie bardziej normalne”.

Jednocześnie Internauta zwraca uwagę na to, że na polskich budowach w ciągu roku ginie zdecydowanie więcej robotników niż w tym samym czasie w kopalniach, każdego weekendu mamy więcej zabitych na drogach niż w ciągu roku w wypadkach górniczych. Na koniec dodaje, że współczuje rodzinom oraz przyjaciołom ofiar, ale apeluje by nie tracić zdrowego rozsądku.

Joanna Stanisławska, Wirtualna Polska

dfdraq2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfdraq2
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj