Trwa ładowanie...
d3htvtj

Internauci chcą szybszych działań policji ws. zaginięć

Już półtora miesiąca policja szuka Iwony Wieczorek z Sopotu, prokuratura przyznaje, że przełomu w sprawie ciągle nie ma. Zniecierpliwieni internauci złożą w poniedziałek petycję w MSWiA - chcą, by w przyszłości policja działała szybciej -, donosi "Metro".

Share
d3htvtj

Gazeta podaje, że są wątpliwości czy śledczy zrobili wszystko, co mogli i czy działali wystarczająco szybko. Okazuje się, że materiał z monitoringu wzdłuż plaży poddano analizie 10 dni po zaginięciu dziewczyny, a dopiero niedawno policjanci zabezpieczyli materiały z kamer z innych ulic. Na dodatek nie wiadomo, czy obraz ze wszystkich kamer uda się odczytać, bo czasami materiał jest archiwizowany tylko przez 14 dni.

Pomorscy internauci w poniedziałek złożą petycję w MSWiA, w której domagają się zmiany policyjnych procedur. Chcą, żeby policja natychmiast zaczynała poszukiwania na dużą skalę, bo w ciągu pierwszych 48 godzin są największe szanse na odnalezienie zaginionego.

Żądają też, aby stróże prawa po przyjęciu zgłoszenia od razu wszczynali poszukiwania, natychmiast sprawdzali bilingi i rozmowy telefoniczne oraz nagrania z monitoringu, a także jak najszybciej przeszukiwali teren. Ponadto domagają się więcej całonocnych patroli w miejscach, w których przebywają turyści i młodzież oraz zwiększonej ilości kamer w ważnych punktach miasta.

Pod petycją podpisało się już 500 osób. Rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak zapewnia, że gdy ją otrzyma, resort zastanowi się nad ewentualnymi zmianami w procedurach.

d3htvtj

Podziel się opinią

Share
d3htvtj
d3htvtj
Więcej tematów