WP

Indonezja: znaleziono 34 ciała dzieci z obozu biblijnego. Ofiar mogą być tysiące

Aż 34 dzieci zginęło, gdy kościół, w którym schroniły się uczestnicząc w obozie biblijnym, został zalany przez lawinę błotną. Ziemia pochłonęła też domy, a ratownicy znajdują kolejne ofiary. Wszystko przez trzęsienie ziemi i tsunami. Rząd Indonezji przyjął pomoc od 18 krajów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Indonezji wciąż trwa akcja ratownicza
W Indonezji wciąż trwa akcja ratownicza (PAP)
WP

Kościół został zatopiony w gruzie i błocie w Sigi, na południe od Palu.
- Moi ochotnicy znaleźli 34 ciała. To dzieci, które uczestniczyły w obozie biblijnym - poinformowała rzeczniczka indonezyjskiego Czerwonego Krzyża Aulia Arriani. To kolejne przerażające doniesienia z Indonezji, które w piątek zostało nawiedzone przez trzęsienie ziemi.

"Władze przygotowują zbiorowy grób, żeby pochować ofiary kataklizmu, jak tylko zostaną one zidentyfikowane" - cytuje agencję Reutera TVN24.

WP

Przypomnijmy, że wczorajsze trzęsienie ziemi na oceanie wywołało tsunami, które uderzyło w wyspę Sulawesi. Więcej informacji na temat tej klęski żywiołowej znajdziecie w tym artykule.

Wciąż trwa akcja ratownicza i wydobywanie zakopanych żywcem ofiar. Priorytetem jest uratowanie jak największej liczby ludzi, którzy przeżyli, oraz ewakuacja mieszkańców z wciąż zagrożonych miejsc.

Komisja Europejska już poinformowała o przekazaniu 1,5 mln euro z unijnego budżetu na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Indonezji.

Źródło: TVN 24

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP