Trwa ładowanie...
handel ludźmi

Indie. Zakonnica sprzedawała dzieci. Sprawa wyszła na jaw przypadkiem

Zakonnica i osoba z personelu fundacji założonej przez Misjonarki Miłości Matki Teresy zostały aresztowane. Indyjska policja podała, że są podejrzane o sprzedaż dzieci urodzonych przez samotne matki.

Share
Indie. Zakonnica sprzedawała dzieci. Sprawa wyszła na jaw przypadkiem
Źródło: Getty Images, Fot: Allison Joyce
d2jyxie

Według ustaleń policjantów z indyjskiego stanu Jharkhand, w którym działa fundacja, kobiety sprzedały nowo narodzonego chłopca. Dziecko trafiło do pary z sąsiedniego stanu Uttar Pradesh na wschodzie Indii, a cena za niego wyniosła 1,7 tys. dol.

Aneesh Gupta z policji w Jharkhand powiedział agencji AFP, że kobiety przyznały się do czterech przypadków sprzedaży dzieci. Na razie trwa weryfikowanie ich zeznań, a śledztwem zostaną objęte też rodziny, które kupiły dzieci.

d2jyxie

Sprawa wyszła na jaw przypadkiem, gdy państwowy Komitet ds. Opieki nad Dziećmi zauważył, że w ośrodku prowadzonym przez fundację związaną z złożonym przez Matkę Teresę z Kalkuty zakonem dzieje się coś złego.

Zobacz także: Kaja Godek: in vitro powinno być nielegalne. "To patologia"

Kontrolerom pytającym o nowo narodzonego chłopca powiedziano, że już zostało zabrane. Jednak nie potwierdziła tego jego matka. Dzięki temu na trop zakonnicy i osoby z personelu fundacji wpadła policja. Kobietom grozi kara do pięciu lat więzienia.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d2jyxie

Podziel się opinią

Share
d2jyxie
d2jyxie
Więcej tematów