Trwa ładowanie...
d2c2gue
d2c2gue
IAR

Incydent w bazie wojskowej Belbek. Ukraińcy chcieli wejść do swojej bazy, padły strzały Rosjan

Grupa ukraińskich żołnierzy chciała dostać się do swojej bazy powietrznej Belbek, która została zajęta przez Rosjan. Rosyjscy żołnierze oddali kilka strzałów ostrzegawczych w powietrze. Nikomu nic się nie stało, ale sytuacja wyglądała na niebezpieczną. Na nagraniu widać, jak kolumna nieuzbrojonych Ukraińców, śpiewając hymn i niosąc ukraińską flagę, ruszyła ku posterunkowi pilnującemu lotnisko Belbek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2c2gue

Oddział ukraińskich wojskowych zażądał wpuszczenia ich na teren lotniska, które przed kilkoma dniami zajęły siły rosyjskie. Ukraińscy żołnierze szli zwartym oddziałem z narodowym sztandarem oraz sztandarem ich jednostki.

Naprzeciw nim wyszli w rynsztunku bojowym żołnierze w rosyjskich mundurach. Gdy kolumna zbliżyła się do posterunku Rosjan rozległy się okrzyki: stój, stój. Ukraińcy nie zatrzymali się, więc wojskowi Rosji oddali kilka strzałów w powietrze.

W wyniku krótkich negocjacji pomiędzy oficerami obu stron Rosjanie zgodzili się na wpuszczenie na teren zajętego przez siebie lotniska dziesięciu wojskowych ukraińskich. Mają oni zająć swoje stanowiska służbowe na lotnisku.

d2c2gue

Podziel się opinią

Share

d2c2gue

d2c2gue
Więcej tematów