Trwa ładowanie...
dcwc6ue

Incydent na lotnisku w Genewie. Dziewczynka wsiadła do samolotu bez karty pokładowej

Władze szwajcarskiego lotniska wyjaśniają, jak to się stało, że 7-letniej dziewczynce udało się uniknąć kontroli i dostać do samolotu lecącego na Korsykę. Obsługa zauważyła dziecko i wezwała służby bezpieczeństwa. Władze lotniska przyznają, że świadczy to o dziurach w systemie bezpieczeństwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziewczynka chodząc obok dorosłych osób udawała, że są oni jej rodzicami
Dziewczynka chodząc obok dorosłych osób udawała, że są oni jej rodzicami (Shutterstock.com)
dcwc6ue

Jak podaje portal swissinfo.ch, do groźnego incydentu doszło w niedzielę. Dziewczynka uciekła swoim rodzicom na dworcu kolejowym w Genewie, skąd dojechała na lotnisko. Chodząc obok dorosłych osób udawała, że są oni jej rodzicami.

Cytowany przez portal rzecznik policji Silvain Guillaume-Gentil powiedział, że ojciec dziewczynki zgłosił jej zaginiecie natychmiast, jak zgubił ją na dworcu kolejowym.

W wejściu do samolotu nie przeszkodziła 7-latce pierwsza nieudana próba. Wtedy obsługa lotniska cofnęła dziewczynkę z bramki. Dopiero za drugim razem udało się jej wejść na pokład samolotu tanich linii lotniczych lecącego na Korsykę.

dcwc6ue

Rzecznik lotniska Bertrand Stampfli podkreślił, że dziewczynka w tym celu wielokrotnie wykorzystywała swój niski wzrost i dopuszczała się podstępów. Odprawę ominęła przeciskając się przez małą szczelinę.

Zobacz też: Pasażerowie linii Enter Air przeżyli chwile grozy, gdy ich pilot próbował posadzić maszynę na lotnisku w Salzburgu. Kapitan Boeinga 737 próbował wylądować przy bocznym wietrze wiejącym z prędkością około 80 km/h.

Władze lotniska wyjaśniają incydent

EasyJet w przesłanym oświadczeniu poinformowało, że załoga zauważyła dziewczynkę bez karty pokładowej w samolocie i od razu zawiadomiono o tym odpowiednie służby.

Rzecznik lotniska w Genewie przyznał, że incydent pokazał luki w systemie bezpieczeństwa, przez które dziecko bez opieki dorosłych może dostać się do samolotu. Bertrand Stampfli poinformował też, że natychmiast zorganizowano spotkanie w tej sprawie.

dcwc6ue

Podziel się opinią

Share
dcwc6ue
dcwc6ue
Więcej tematów