Trwa ładowanie...
d3oz7g2

Incydent na granicy. "Systemy rakietowe z Syrii zakłóciły lot F-16"

Rozlokowane w Syrii systemy rakietowe zakłóciły lot patrolowy tureckich samolotów wojskowych - poinformowała armia Turcji. Do incydentu doszło we wtorek, gdy osiem samolotów F-16 wykonywało lot wzdłuż granicy turecko-syryjskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Incydent na granicy. "Systemy rakietowe z Syrii zakłóciły lot F-16"
(PAP/EPA, Fot: Bagus Indahono)
d3oz7g2

Rosyjskie samoloty w ciągu minionego weekendu dwukrotnie naruszyły turecką przestrzeń powietrzną przy granicy z Syrią. Ponadto turecka armia przekazała, że MiG-29 nieznanego pochodzenia zakłócił lot patrolowy tureckich myśliwców F-16.

Ankara z wielkim niepokojem patrzy na rosyjską operację w Syrii; według niej tylko dwa z 57 ataków rosyjskiego lotnictwa w Syrii były dotychczas wymierzone w Państwo Islamskie (IS). Turcja twierdzi, że celem zdecydowanej większości rosyjskich nalotów, rozpoczętych 30 września, były oddziały umiarkowanej opozycji - jedynych sił walczących z IS w północno-zachodniej Syrii.

Szef tureckiego rządu Ahmet Davutoglu oświadczył, że nie będzie "żadnych ustępstw" jeśli chodzi o naruszanie tureckiej przestrzeni powietrznej przez Rosję.

d3oz7g2

Napiętym relacjom na linii Ankara-Moskwa nie pomaga dokonanie przez okręty rosyjskiej Flotylli Kaspijskiej 26 ataków rakietowych na cele Państwa Islamskiego w Syrii, odległej od tego akwenu o ok. 1 500 km.

Resort dyplomacji w Ankarze poinformował, że we wtorek rosyjski ambasador w Turcji został ponownie wezwany do tureckiego MSZ i ostrzeżony w związku z naruszaniem przez rosyjskie lotnictwo tureckiej przestrzeni powietrznej.

d3oz7g2

Podziel się opinią

Share
d3oz7g2
d3oz7g2
Więcej tematów