Impactory nadchodzą

W dniach 23-24 lutego 2006 roku w Warszawie odbędzie się VIII edycja konferencji Impactor.

Na podstawie przesłanych zgłoszeń redakcja Forbes ogłosiła listę nominowanych w kategoriach „Człowiek roku przemysłu medialnego”, „Najbardziej wiarygodne medium”, „Najbardziej wiarygodny dziennikarz” oraz „Najbardziej wiarygodny reklamodawca”.

Nominacje:

CZŁOWIEK ROKU PRZEMYSŁU MEDIALNEGO:

Piotr Walter (TVN) Za to, że doprowadził Grupę TVN do udanego debiutu giełdowego, po 11 miesiącach cena akcji wzrosła z 32 do 76 zł. Jako prezes potrafi sprawnie kierować kilkoma stacjami: TVN, TVN 24, TVN 7, TVN Turbo, TVN Style, TVN Metro oraz iTVN. Duży plus za zgromadzenie wielu utalentowanych dziennikarzy, utrzymanie ich i stworzenie warunków do rozwoju.

Tomasz Lis (Polsat) Za zmianę wizerunku całego Polsatu, za to jak udoskonalił "Wydarzenia", które stały się jednym z najlepszych programów informacyjnych oraz za "Co z tą Polską" - świetny dobór tematów i rozmówców, żywe, atrakcyjne prowadzenie dyskusji.

Wiesław Podkański (Axel Springer Polska) Za stworzenie od podstaw Axel Springer Polska, czołowego wydawnictwa, zasukcesy we wprowadzaniu na rynek nowych dzienników i periodyków oraz zadziałalność w środowiskowych organizacjach.

Iwo Zaniewski (PZL) Za przełamujące stereotypy telekomów reklamy Plusa wykorzystujące abstrakcyjny humor kabaretu Mumio, za pomysłowe kontynuowanie kampanii Żubra dla Kompanii Piwowarskiej i świeże podejście do promowania Lotto.

NAJBARDZIEJ WIARYGODNE MEDIUM:

TVN24 Za atrakcyjną formułę, szybkość informowania, rosnący profesjonalizm. Za obiektywizm i bezstronność w czasie kampanii wyborczej.

Rzeczpospolita Za umiejętne połączenie ciekawej i dynamicznej szaty graficznej z wysokąjakością tekstów, odnalezienie nowej formuły poważnego dziennika stroniącegood taniej sensacji.

Polityka Za umiejętność łączenia dawnego, dobrego dziennikarstwa z misją nowoczesnegotygodnika. Za bezkompromisowość i wiele ciekawych artykułów, które wartoprzeczytać.

Radio PIN Za ciekawy format wielkomiejskiej stacji, umiejętność wyróżniania się wśród dość podobnych stacji komercyjnych. Za dobrą muzykę na antenie.

Newsweek Polska Za silny dział ekonomiczny, obiektywizm i najszybsze wśród tygodników reagowanie na istotne wydarzenia w życiu politycznym i gospodarczym. Za wytrwałe tropienie i obnażanie ciemnych stron biznesu i polityki a także za pomysłowe dodatki jak np. o restauracjach.

NAJBARDZIEJ WIARYGODNY DZIENNIKARZ:

Kamil Durczok (TVP) Za dociekliwość, umiejętność wywierania nacisku na rozmówców i jednocześnie nie przekraczanie granic dobrego smaku, za poruszanie drażliwych spraw z dużym wyczuciem. W programie "Forum" potrafi wzbudzać emocjonujące dyskusje i panować nad rozmówcami. W "Kontrwywiadzie" na antenie RMF FM szybko reagował na istotne wydarzenia w kraju.

Piotr Zaremba (Newsweek Polska) Za wnikliwą obserwację sceny politycznej, umiejętność wyciągania trafnych wniosków z informacyjnego szumu wokół polityki. Za ostre pióro, ale zawsze celnie trafiające w słabe punkty polityków.

Bogdan Rymanowski (TVN) Za świetne prowadzenie "Faktów", dobre wyczucie granicy między swobodą a koniecznością poważnego przekazywania niewesołych czasem informacji.

Roman Młodkowski (TVN24) Za profesjonalizm i propagowanie wiedzy o gospodarce w jasny, przejrzysty sposób. Za atrakcyjne w formie rady jak założyć i prowadzić własny biznes.

Bartosz Węglarczyk (Gazeta Wyborcza)Za wyważone, ciekawe i poparte dużą wiedzą relacje z USA. Za lekki, płynny styl pisania, umiejętność operowania anegdotami wzbogacającymi artykuły.

NAJBARDZIEJ WIARYGODNY REKLAMODAWCA:

Heyah (PTC)Za świetne dopasowanie stylu reklam do specyfiki głównej grupy odbiorców: młodych, dynamicznych ludzi. Za umiejętne łączenie celów sprzedażowych bez nachalnych promocji cenowych z konsekwentną budową wizerunku marki.

Unilever Za innowacyjne wykorzystanie telewizji do reklamowania trudnych i mało atrakcyjnych z punktu widzenia kreacji reklamowej produktów jak np. marka Dove oraz za konsekwencję na poziomie działań strategicznych i elastyczność w doborze nowych mediów.

Procter & Gamble Za wiarygodność na poziomie komunikacji z konsumentami swoich produktów nagrodzoną pozycją lidera w wielu kategoriach produktów FMCG i za profesjonalizm we współpracy z domami mediowymi i mediami. Za sukcesy w promowaniu nowych produktów, takich jak Naturella czy Olay, za społeczną wrażliwość i akcję "Podaruj Dzieciom Słońce".

Skoda Za konsekwentne realizowanie strategii reklamowej, sukcesy w sprzedaży i odwagę w doborze mediów bez ślepej wiary w potęgę telewizji. Za dobre wyniki sprzedaży na kurczącym się rynku i odważną kreację reklam. Impactory Roku są nagrodami o charakterze wizerunkowym. Wybór laureatów odbywa się dwoma metodami. Część nagród przyznaje Kapituła powoływana przez redakcję magazynu Forbes, a drugą część Akademia Reklamy, złożona z seniorów sektora reklamowego. Wybór odbywa się metodą głosowania, pod nadzorem firmy audytorskiej KPMG.

Źródło artykułu:WP Wiadomości

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)