Trwa ładowanie...
d3zg9xi

IMGW ostrzega niemal cały kraj. Mróz nie odpuszcza

W nocy w okolicach Zamościa było najmroźniej, temperatura spadła tam do minus 18 stopni Celsjusza. IMGW ostrzega w ciągu dnia przed umiarkowanym i silnym wiatrem. Może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Możliwe zamiecie i zawieje śnieżne
Możliwe zamiecie i zawieje śnieżne (Pixabay.com)
d3zg9xi

Zielona Góra i Łódź zmagały się również z wyjątkowo ciężką nocą, temperatura w obu miastach spadła do minus 17 stopni.

Minus 12 stopni Celsjusza utrzymywało się w nocy w okolicach Wrocławia i Jeleniej Góry. Najcieplej w nocy było w okolicach Koszalina - minus 8 stopni, oraz Szczecina - minus 10.

W dzień maksymalnie prognozuje się minus 8 stopni w Polsce Zachodniej. Na wschodzie kraju maksymalnie termometry pokażą minus 12 stopni.

d3zg9xi

IMGW zapowiada, że cieplejszych dni możemy spodziewać się dopiero w połowie marca. Stopniowo w dzień termometry zaczną pokazywać nawet 10 stopni powyżej zera, a w nocy zamiast ciężkich mrozów będą miały miejsce lekkie przymrozki.

Ostrzeżenia przed silnym mrozem w ciągu dnia IMGW wydało dla województw zachodniopomorskiego, lubuskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i dolnośląskiego.

Źródło: imgw.pl / windguru.cz

d3zg9xi

Podziel się opinią

Share
d3zg9xi
d3zg9xi
Więcej tematów