Ile zyskasz, mówiąc stanowczo NIE?
Kto z nas nie chciałby poczuć się jak nowonarodzony? Mieć ładniejszą cerę, więcej energii, czuć się bardziej zrelaksowany? A w dodatku mieć chociaż trochę zasobniejszy portfel? Brzmi jak koncert życzeń? Otóż nie.
Właśnie o takich pozytywnych zmianach wspominają ci, którym udało się definitywnie zerwać z tytoniowym nałogiem. Do tego dochodzi jeszcze odzyskanie poczucia wolności, a także - własnej wartości. Skoro udało się rzucić palenie, z pewnością uda się na lepsze zmienić jeszcze wiele innych rzeczy w życiu!
Dwie strony problemu ...
Co jednak zrobić, gdy myśli wciąż krążą wokół papierosów, a silna wola okazuje się nie taka silna, jakby nam się wydawało? Każdy, kto próbował rzucić palenie wie, że powodzenie zależy od dwóch czynników. Pierwszy to poradzenie sobie z fizycznym uzależnieniem od nikotyny, a drugi to poradzenie sobie z wyrobionymi nawykami.
Głównym objawem tego, że twój organizm jest uzależniony od nikotyny jest tzw. głód nikotynowy.
Nikotyna zawarta w papierosach stymuluje powstawanie receptorów w mózgu. Im więcej wypalonych papierosów, tym więcej receptorów. W czasie rzucania nałogu receptory te wciąż domagają się nikotyny, powodując chęć zapalenia - trudną do pokonania samemu. Łatwiej będzie, korzystając z plastrów lub pastylek NiQuitin, dostarczających zastępczą nikotynę, która zaspokaja receptory, żeby zlikwidować chęć na papierosa. Z czasem liczba receptorów spada, a Palacz uwalnia się od chęci zapalenia papierosa.
Uwalniana z pastylek i plastrów NiQuitin, stopniowo zmniejszana dawka nikotyny, zmniejsza dotkliwość głodu nikotynowego, pozwala powstrzymać się od palenia i wyjść z nałogu.
W wyborze odpowiedniego produktu - plastrów bądź pastylek – a także w walce z psychicznym uzależnieniem i nawykami pomoże Indywidualny Plan Rzucenia Palenia dostępny w Internecie na stronie www.niquitin.pl
Dla kogo pastylki?
Pastylki NiQuitin powstały z myślą o tych, którzy chcą aktywnie kontrolować proces rzucania palenia i sami decydować, w którym momencie w ciągu dnia zastosować preparat. Pastylka pomaga osobie rzucającej palenie szybko poradzić sobie z głodem nikotynowym w chwilach, gdy jest najbardziej intensywny.
Badania farmakokinetyczne pokazują, że pojedyncza pastylka 4 mg uwalnia o 27% więcej nikotyny niż pojedyncza guma do żucia 4 mg.1,2
Pastylki NiQuitin rozpuszczają się w całości w jamie ustnej i dlatego uwalniają całą zawartą w sobie nikotynę, abyś mógł szybko poradzić sobie z najsilniejszym głodem.
Kuracja pastylkami NiQuitin polega na stopniowym redukowaniu ilości przyjmowanych w ciągu dnia pastylek, aż do całkowitego uwolnienia się z nałogu.
Udowodniono klinicznie, że pastylki NiQuitin 4 mg trzykrotnie zwiększają współczynnik szans rzucenia palenia u silnie uzależnionych palaczy.1
Wybór najwłaściwszej dla Ciebie dawki pastylek NiQuitin zależy od czasu, jaki mija od przebudzenia do zapalenia pierwszego papierosa: jeśli pierwszego papierosa zapalasz w przeciągu 30 minut od przebudzenia – stosuj pastylki o dawce 4 mg nikotyny. Jeśli jest to czas dłuższy od pół godziny – wybierz pastylki o dawce 2 mg.
Dla kogo plastry...
Jeśli chcesz dyskretnej, stosowanej raz na dobę Nikotynowej Terapii Zastępczej - wybierz plastry. Zawarta w plastrach NiQuitin czysta nikotyna stopniowo uwalnia się do organizmu. Możesz zapomnieć zatem o "dawkowaniu" i pozwolić, by to preparat przejął kontrolę nad twoim głodem nikotynowym.
Istotną cechą plastrów NiQuitin jest to, że jako jedyne na rynku działają przez całą dobę, także w nocy (plastry 16-godzinne odkleja się przed snem). Regularne dostarczanie nikotyny do organizmu, także w trakcie snu, jest niezwykle ważne dla powodzenia kuracji odwykowej. Noszenie plastra w ciągu nocy chroni bowiem przed porannym głodem nikotynowym. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza, że ponad połowa palaczy zapala pierwszego papierosa w ciągu 30 minut po przebudzeniu.3
Pastylki NiQuitin zawierają 2 lub 4 miligramy nikotyny. Plastry NiQuitin zawierają odpowiednio 114 mg, 78 mg lub 36 mg nikotyny (uwalniające 21, 14 lub 7 mg nikotyny na dobę). Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o. o. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
1 Shiffman S. et al., Efficacy of Nicotine Lozenge for Smoking Cessation, Arch Intern Med. 2002 Jun 10; 162: 1267-76 (skuteczność sprawdzono po 6, 12, 24 i 52 tygodniach stosowania pastylek) vs. placebo
2 Choi J. H. et al., Pharmacokinetics of a nicotine polacrilex lozenge, Nicotine &Tobacco Research Vol. 5 (October 2003): 635-644.
3 Fragerstrom K. Monaldi Arch Chest Dis 2003; 59:91-94