Trwa ładowanie...
02-10-2009 01:45

Ile naprawdę zarabia się w Polsce na hazardzie?

W ubiegłym roku przychody z gier i zakładów wzajemnych przekroczyły 17 miliardów złotych i było o około 42% wyższe niż rok wcześniej - czytamy w "Rzeczpospolitej". W tym roku przychody mogą być jeszcze większe, gdyż po pierwszych sześciu miesiącach wyniosły prawie 10 miliardów złotych.

Ile naprawdę zarabia się w Polsce na hazardzie?Źródło: Jupiterimages
d1ur7d3
d1ur7d3

Za tak wysoką dynamikę wzrostu przychodów odpowiadają przede wszystkim automaty do gry o niskich wygranych. Ich postawienie jest łatwe, gdyż właściciel automatu płaci jedynie podatek ryczałtowy 180 euro miesięcznie od każdej maszyny.

"Rzeczpospolita" pisze, że w ciągu pięciu lat - od czasu zalegalizowania maszyn na naszym rynku - liczba automatów wzrosła z czterech tysięcy do ponad 50 tysięcy. Maszyny stoją już w ponad 24 tysiącach miejsc na terenie całego kraju.

W zeszłym roku gracze wrzucili do automatów ponad 8,5 miliarda złotych, czyli kwotę odpowiadającą połowie oficjalnego rynku hazardu w Polsce. W pierwszym półroczu bieżącego roku - jak podaje resort finansów - przychody przekroczyły już cztery miliardy złotych.

d1ur7d3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ur7d3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj