Trwa ładowanie...
d22mrdk

Ikonowicz krytykuje projekt zmian w kodeksie pracy

Piotr Ikonowicz (PPS) skrytykował w poniedziałek projekty zmian w kodeksie pracy, przewidujące liberalizację prawa pracy. Jego zdaniem, przyjęcie takich przepisów oddali Polskę od standardów w dziedzinie zatrudnienia, obowiązujących w UE.

d22mrdk
d22mrdk

Według Ikonowicza, Polska będzie miała trudności z wejściem do UE na pełnoprawnych zasadach, a to z powodu obaw Unii przed tzw. dumpingiem socjalnym - polscy pracownicy będą przyzwyczajeni i gotowi do pracowania na bardzo niekorzystnych umowach i na bardzo niekorzystnych warunkach płacy i pracy.

Jeżeli dopuścimy do odejścia polskiego prawa pracy od norm europejskich, jeśli odejdziemy od kontraktów na czas nieokreślony, jeżeli zrezygnujemy z płacy minimalnej, jeżeli zrezygnujemy z ustawowej ochrony stosunku pracy, to staniemy się jeszcze jednym krajem trzeciego świata, który w żaden sposób nie będzie pasował do Europy - podkreślił Ikonowicz.

W przyszłym tygodniu Sejm będzie debatował nad projektami nowelizacji kodeksu pracy, przygotowanymi przez UW i SKL. (mk)

d22mrdk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22mrdk
Więcej tematów