WP
Ihor Teniuch: do 21 marca na Krymie obowiązuje rozejm z Rosją
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ihor Teniuch: do 21 marca na Krymie obowiązuje rozejm z Rosją

Ministerstwa obrony Ukrainy i Rosji porozumiały się w sprawie rozejmu na Półwyspie Krymskim, który będzie obowiązywał do 21 marca - oświadczył ukraiński szef resortu obrony Ihor Teniuch.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

- Osiągnięto porozumienie z (rosyjską) Flotą Czarnomorską oraz rosyjskim ministerstwem obrony w sprawie rozejmu na Krymie, obowiązującego do 21 marca - powiedział Teniuch dziennikarzom na marginesie posiedzenia rządu.

- W tym czasie nie będą podejmowane żadne działania wobec naszych obiektów wojskowych na Krymie - podkreślił. Dodał, że w tej sytuacji ukraińskie jednostki kontynuują uzupełnianie zapasów.

WP

Na Krymie odbywa się nieuznawane przez władze w Kijowie referendum w sprawie odłączenia się półwyspu od Ukrainy i jego wejścia w skład Federacji Rosyjskiej. Według prorosyjskich władz krymskich frekwencja wyborcza na godzinę 12.00 (11.00 czasu polskiego) wyniosła 44,27 proc.

Plebiscytu nie uznają USA i UE, a do jego bojkotu wezwali krymscy Tatarzy, stanowiący ok. 12 proc. ludności półwyspu.

Polub WP Wiadomości
WP
WP