Iga Świątek mistrzynią French Open 2020. Wygrała bez straty seta!

Iga Świątek w finale French Open 2020 pokonała Amerykankę Sofię Kenin 6:4, 6:1 i została pierwszą Polką, która wygrała Wielkiego Szlema!

Iga Świątek mistrzynią Rolanda Garrosa
Dostawca: PAP/EPA.Iga Świątek mistrzynią Rolanda Garrosa Dostawca: PAP/EPA.Źródło: PAP/EPA, fot: PAP/EPA/YOAN VALAT, YOAN VALAT
d2kfzi3
d2kfzi3

Iga Świątek w sobotę wygrała French Open 2020. W finale 19-letka pokonała rozstawioną z "4" Sofię Kenin 6:4, 6:1 i została pierwszą Polką, która wygrała Wielkiego Szlema! Iga Świątek jest dopiero na początku kariery. Już teraz możemy cieszyć się z jej sukcesu, jaki odniosła w turnieju Rolanda Garrosa.

Początek pierwszego seta był kapitalny w wykonaniu Igi Świątek. Szybko wyszła na prowadzenie 3:0, a na 15 pierwszych punktów wygrała aż 12. Przy stanie 1:0 łatwo przełamała zdezorientowaną Sofię Kenin. Polka grała bardzo agresywnie, a co najważniejsze skutecznie.

Trudny pierwszy set

Chwilę później Amerykanka zdobyła pierwszego gema. Przyszedł słabszy moment u Świątek, który zaowocował przełamaniem jej podania. Tego gema 19-latka zakończyła podwójnym błędem serwisowym i po chwili było już 3:3. Polka zaczęła grać za szybko i zbyt nerwowo, co przyniosło negatywny efekt. W siódmym gemie lepsza była Polka. Następnie znów przełamała Kenin po kolejnym długim gemie. 5:3 i serwis Polki. Chwilę później Iga miała piłkę setową, ale jej nie wykorzystała. Została przełamana i było już tylko 5:4 dla niej. Nie załamała się tym i przy podaniu rywalki wykorzystała drugą piłkę setową. Pierwszy set zakończył się 6:4 dla Świątek.

Wielka loteria Wirtualnej Polski

Drugi set i wielki tytuł

Drugi set rozpoczął się od przełamań z obu stron. W trzecim gemie lepsza była Polka, która wreszcie posłała kilka lepszych serwisów i łatwo wygrała swoje podanie. Po tym gemie Sofia Kenin poprosiła o przerwę medyczną, po grała fatalnie, popsuła cztery akcje i została przełamana. 3:1 dla Świątek, która następnie pewnie obroniła serwis i podwyższyła na 4:1. Po chwili Amerykanka znów została przełamana, a Iga Świątek wygrała swój serwis i całe spotkanie 2:0.

d2kfzi3

Iga Świątek z pierwszym wielkoszlemowym tytułem!

To pierwszy wielkoszlemowy tytuł dla polskiego tenisisty w historii. W przeszłości nasi zawodnicy wygrywali Wielki Szlem tylko w deblu - Jadwiga Jędrzejowska (Roland Garros 1939), Wojciech Fibak (Australian Open 1978) i Łukasz Kubot (Australian Open 2014 i Wimbledon 2017).