Trwa ładowanie...
d3gypd8

iBubble Wrap - nowa folia bąbelkowa, z której nie da się strzelać

Firma Sealed Air, która jako pierwsza rozpoczęła sprzedaż folii bąbelkowej, opracowała jej nową wersję, z której nie da się strzelać.
Share
iBubble Wrap - nowa folia bąbelkowa, z której nie da się strzelać
Źródło: Wirtualna Polska
d3gypd8

Firma zdecydowała się na opracowanie nowego materiału, by zajmował on mniej miejsca w magazynach. Obecnie, folia jest przechowywana w ogromnych rolkach. Materiał jest przede wszystkim wykorzystywany do zabezpieczenia przed uszkodzeniem przedmiotów w przesyłanych w paczkach.

Nowa wersja folii, nazwana wstępnie "iBubble Wrap", ma być mniejsza, ale zachowywać swoje ochronne właściwości.

Innowacja nie jest najlepszą wiadomością dla fanów tego "odstresowywacza". Sprawie przyjrzeli się nawet amerykańscy naukowcy, którzy stwierdzili, że zabawa z folią bąbelkową pomaga w odreagowaniu stresu.

d3gypd8

"Antystres za darmo"

W 2012 roku na przystankach w Mediolanie rozwieszone zostały arkusze folii, z której "strzelać" mogli pasażerowie czekający na autobus.

Artysta, kryjący się pod pseudonimem Fra.Biancoshock, zawiesił arkusze w trzech formatach na niektórych przystankach w kilku punktach miasta. Dla tych, których autobus miał przyjechać za 3 minuty, przeznaczony był najmniejszy kawałek folii. Były także większe warianty, na oczekiwanie 5- i 10-minutowe. Przy folii artysta umieścił też wyjaśnienie: "Antystres za darmo".

d3gypd8

Podziel się opinią

Share
d3gypd8
d3gypd8
Więcej tematów