Trwa ładowanie...

Żałosne tłumaczenie Miedwiediewa. Kto w to uwierzy?

Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew kłamliwie wypowiedział się w sprawie wojny w Ukrainie. - Decyzja o przeprowadzeniu specjalnej operacji wojskowej w celu ochrony Donbasu była trudna, ale wyważona i wymuszona - skłamał, powielając rosyjską propagandę. Polityk straszył również, że "Rosja ma największy potencjał nuklearny".

Miedwiediew wygadał się ws. wojny. Można się tylko zaśmiaćMiedwiediew wygadał się ws. wojny. Można się tylko zaśmiaćŹródło: Forum, fot: Yekaterina Shtukina / TASS / Forum
dk377lq
dk377lq

Uwaga! Wiele informacji traktujących o rzekomych atakach i agresji ze strony ukraińskiej oraz przebiegu wojny, które podają rosyjskie i białoruskie media państwowe, prawdopodobnie nie jest prawdziwych. Takie doniesienia mogą być elementem wojny informacyjnej ze strony Federacji Rosyjskiej.

Zdaniem Miedwiediewa decyzja o "operacji specjalnej" (tak w Rosji mówi się o nieuzasadnionej i nieusprawiedliwionej inwazji na Ukrainę) była "wyważona" oraz "wymuszona".

Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji, cytowany przez z agencję TASS, bezczelnie dodał podczas wystąpienia na Międzynarodowym Forum Prawnym w Petersburgu, że jego kraj skorzystał ze "swojego prawa do samoobrony".

Zobacz też: Białoruś uzyska broń jądrową? "To pogróżki"

Żałosne tłumaczenie Miedwiediewa dotyczące ataku na Ukrainę

- Operacja specjalna to decyzja trudna, wcale nie łatwa, ale dlatego jest wyważona i przemyślana. Kiedy wyczerpały się wszystkie środki pokojowego uregulowania, kiedy zrobiliśmy wszystko, co możliwe, aby rozwiązać sytuację metodami dyplomatycznymi, już nie można było zrobić inaczej - skłamał polityk.

dk377lq

Niepokojące słowa Miedwiediewa o "kraju nuklearnym"

Na tym jednak nie koniec bezczelnych stwierdzeń rosyjskiego polityka. Miedwiediew zareagował na próby wytoczenia procesów przeciwko Rosji ws. wojny w Ukrainie.

- Czy oni, te wszystkie państwa i poszczególni politycy, naprawdę wierzą w możliwość istnienia trybunałów karnych wobec kraju o największym potencjale nuklearnym? - powiedział polityk w trakcie swojego wystąpienia.

Miedwiediew zaznaczył także, że w przeszłości nie było udanej próby prowadzenia takiego proces przeciwko USA za ich działania wojskowe w XX oraz XXI wieku. - Za ich, delikatnie mówiąc, nielegalne działania mające na celu budowanie demokracji w stylu anglosaskim na trupach ludności cywilnej w Korei, Wietnamie, Jugosławii, Iraku czy Afganistanie - dodał.

Źródło: TASS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dk377lq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

dk377lq
Więcej tematów