Trwa ładowanie...
df870cf

Hugo Chavez: Wenezuela respektuje prawo własności

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez odrzucił w poniedziałek zarzuty ze strony opozycji głoszące, iż rewolucja boliwariańska dąży do odebrania obywatelom własności prywatnej. Opinie takie określił jako próbę zdyskredytowania osiągnięć społecznych jego ponad dziesięcioletnich rządów.

df870cf
df870cf

Na portalu internetowym "Las lineas de Chavez", będącym organem macierzystego ugrupowania Chaveza Partii Zjednoczonych Socjalistów Wenezueli (PSUV), wenezuelski przywódca przestrzegł obywateli swojego kraju przed retoryką opozycyjnych mediów, które chcą sprawić, "iż ludzie zaczną wierzyć, że stracą swoje domy, samochody lub jakąkolwiek inną własność prywatną, nabytą legalnie przez własne starania i pracę".

"Ci sami oligarchowie przez dziesięć lat moich rządów atakowali prawo ludzi do pożywienia, edukacji i opieki zdrowotnej, więc nie jest niespodzianką, że teraz ostrzegają Wenezuelczyków przed prawem do posiadania własnego domu czy mebli" - napisał Chavez.

Wenezuelski prezydent zapowiedział, że wladze Republiki Boliwariańskiej nadal będą działać na rzecz zbudowania społeczeństwa równości. - Każdemu według jego możliwości i każdemu według jego potrzeb to nie tylko zasada socjalizmu, ale także zasada chrześcijańska, która ma swoje korzenie we wczesnym chrześcijaństwie - zauważył Hugo Chavez, przypominając równocześnie zdanie z 6 rozdziału Ewangelii wg św. Łukasza - " Biada wam, którzy teraz jesteście syci, albowiem głód cierpieć będziecie. Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, albowiem smucić się i płakać będziecie".

"Kapitalizm chwali się nieistnieniem klas społecznych i rzekomymi równymi możliwościami, podczas gdy w rzeczywistości w sposób perwersyjny zaburza równowagę pomiędzy legalizmem a sprawiedliwością. W czasach kryzysu, kapitaliści zachowują się jak mafiozi" - konstatuje w swoim artykule Hugo Chavez.

Na podstawie: prensa-latina.cu, laslineasdechavez.com

df870cf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df870cf
Więcej tematów