Trwa ładowanie...

Hubner o głosowaniu ws. aborcji: tak się przegrywa wybory

Eurodeputowana skomentowała środowe głosowanie opozycji w sprawie zmian prawa aborcyjnego. - Zmarnowaliśmy wysiłek tysiąca kobiet - powiedziała.

Share
Hubner o głosowaniu ws. aborcji: tak się przegrywa wybory
Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d2rta51

Opozycja nie może się pozbierać po tym, jak odrzucony został projekt komitetu "Ratujmy Kobiety", o liberalizację przepisów aborcyjnych. Do dalszych prac skierowano ustawę zaostrzającą aborcję.

PO nie uczy się na błędach?

Efektem niewystarczające obecności i braku dyscypliny wśród partii, było wyrzucenie trzech posłów Platformy Obywatelskiej. Z kolei w Nowoczesnej kilku parlamentarzystów zawiesiło swoje członkostwo i również rozważa opuszczenie partii.

- Dwa lata temu były analizy, dlaczego przegraliśmy wybory. Myślę, że to był dokładny przykład tego, jak się je przegrywa - mówiła Danuta Hubner w "Graffiti Popołudniowym" w stacji Polsat News.

d2rta51

Opozycja zlekceważyła sprawę

Europarlamentarzystka powiedziała, że jest rozczarowana działaniami opozycji. - To, co się wydarzyło w Sejmie pokazuje, że nawet te partie, które reprezentują prawa kobiet na swoich sztandarach, zlekceważyły tę sprawę - dodała.

Zobacz również: Posłanka PO: W Polsce rząd nienawidzi kobiet

Najbardziej żałuje faktu, że odrzucony został projekt obywatelski, a nie partyjny. - Tysiące kobiet włożyły ogromny wysiłek przez ostatnie miesiące, żeby to pojawiło się w parlamencie i zostało to wyeliminowane - zakończyła.

Źródło: polsatnews.pl

d2rta51

Podziel się opinią

Share
d2rta51
d2rta51
Więcej tematów