WP

Hrubieszów. Nie żyje 25-latek, był rażony policyjnym paralizatorem

Tragedia na Lubelszczyźnie. Po policyjnej interwencji zmarł 25-latek, który był rażony paralizatorem. Mężczyzna najprawdopodobniej był pod wpływem środków odurzających. Sprawę będzie badać prokuratura.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śmierć po policyjnej interwencji
Śmierć po policyjnej interwencji (WP.PL)
WP

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na jednym z osiedli w Hrubieszowie. Jak podaje policja, policjanci zostali wezwani do mieszkania ok. godziny 23 przez ratowników medycznych.

Jak czytamy na stronie hrubieszowskiej policji, funkcjonariusze "nie byli w stanie poradzić sobie z agresywnym i nadpobudliwym mężczyzną, który się okaleczał". Próbował zranić zarówno policjantów jak i ratowników medycznych. Mężczyzna najprawdopodobniej był pod wpływem środków odurzających.

Nagle 25-latek wybiegł na klatkę schodową, gdzie znajdowało się okno. Zdaniem policjantów, istniało ryzyko, że będzie chciał wyskoczyć z III. piętra. Już wcześniej próbował to zrobić tuż przed przyjazdem ratowników medycznych.

WP

"Policjanci musieli bardzo szybko reagować. Młody człowiek przy użyciu środków przymusu bezpośredniego został obezwładniony i przewieziony karetką pogotowia do szpitala. Tam w nocy zmarł. Przyczyny śmierci wykaże sekcja zwłok" - czytamy na stronie internetowej Komendy Policji w Hrubieszowie.

Zobacz także: "Kłamią, kłamią!". Dominik Tarczyński w natarciu. Opozycji się oberwało

Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza" policjanci użyli wobec 25-latka m.in. paralizatora. Sprawę bada Prokuratura Okręgowa w Zamościu. Wszczęte zostały czynności kontrolne, badane będzie również to, jakie środki odurzające mógł w ostatnim czasie kupić 25-latek. Na wtorek zaplanowano sekcję zwłok mężczyzny.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP