Trwa ładowanie...
dmwuoep

Holendrzy arabskiego pochodzenia zatrzymani w Gdyni. Chcieli kupić kałasznikowy

• Trzech obywateli Holandii arabskiego pochodzenia trafiło do aresztu
• Mężczyźni chcieli nielegalnie kupić kałasznikowy i pistolet
• O próbie transakcji poinformował policję właściciel sklepu
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Holendrzy arabskiego pochodzenia zatrzymani w Gdyni. Chcieli kupić kałasznikowy
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
dmwuoep

Trzech obywateli Holandii arabskiego pochodzenia próbowało w Gdyni kupić karabiny maszynowe kałasznikowa oraz pistolet - informuje RMF FM. Zostali zatrzymani.

- Około godz. 14 w poniedziałek dwóch mężczyzn narodowości arabskiej weszło do sklepu, próbując zakupić nielegalnie karabin Kałasznikowa oraz pistolet Glock. Nie mieli żadnych pozwoleń - mówi Wirtualnej Polsce Cezariusz Stolarczyk ze sklepu strzeleckiego w Gdyni.

- Klienci w pewnej chwili poczuli się bardzo swobodnie zaproponowali za broń 5 tys. dolarów. Położyli je na ladzie, oferując w zamian za broń ze startymi numerami seryjnymi. Po chwili nieudanych negocjacji obcokrajowcy opuścili sklep i ruszyli z piskiem opon - komentuje Stolarczyk.

dmwuoep

Mężczyzna natychmiast poinformował policję o nietypowej ofercie złożonej przez obcokrajowców.

Z nieoficjalnych informacji RMF FM wynika, że mężczyźni usłyszeli już zarzuty związane z nielegalnym obrotem bronią. Do sądu miał też trafić wniosek o ich aresztowanie. Oficjalnie prokuratura nie chce jednak udzielać informacji w tej sprawie.

- Żadnych informacji dotyczących zarówno osób, jak i samego postępowania, określonych zarzutów nie mogę przekazać - powiedziała RMF FM Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Nie wiadomo, czy zatrzymani mają jakiś związek z terroryzmem. Jak udało się ustalić reporterowi RMF FM, wszyscy są znani holenderskiej policji: mają na koncie posiadanie broni palnej, napady z użyciem przemocy, a także kradzieże, między innymi samochodów.

Mężczyźni przyjechali do Polski samochodem osobowym - ich auto jest teraz sprawdzane.

dmwuoep

Podziel się opinią

Share

dmwuoep

dmwuoep
Więcej tematów