Trwa ładowanie...
dexb7bz
IAR

Hiszpańska policja odbiła 10 niemowląt, które miały być sprzedane nielegalnym imigrantom

Hiszpańska policja z Melilli - hiszpańskim mieście na terenie Maroka - odbiła z rąk mafii 10 niemowląt. Były wypożyczane lub sprzedawane nielegalnym imigrantom, aby wraz z nimi przekraczały granice. Rodziny z dziećmi są inaczej traktowane przez straż graniczną i rzadko odsyłane do swoich krajów.
Share
Hiszpańska policja odbiła 10 niemowląt, które miały być sprzedane nielegalnym imigrantom
Źródło: PAP/EPA, Fot: Carlos Barba
dexb7bz

Potocznie mówi się o nich "dzieci paszporty", bo ułatwiają nielegalny wjazd do Hiszpanii. Zwykle mają zaledwie kilka miesięcy i nie wiadomo ani z jakiego kraju pochodzą ani w jaki sposób trafiły w ręce mafii.

Na ich trop policja wpadła 3 lata temu, kiedy pracownicy ośrodka dla imigrantów w Melilli zauważyli, że niektórzy rodzice nie dbają o swoje dzieci, nie potrafią ich karmić ani zmienić pieluchy. Kiedy zrobiono badania DNA okazało się, że niemowlęta nie są z nimi spokrewnione.

Podczas akcji pod kryptonimem "Herodot" policja zabrała mafii 10 dzieci. Każde z nich miało być wypożyczone albo sprzedane nielegalnym imigrantom. Cena kupna dziecka wynosi średnio 1500 euro, wypożyczenie - zwykle połowę tej kwoty.

dexb7bz

Podziel się opinią

Share
dexb7bz
dexb7bz
Więcej tematów