Trwa ładowanie...

Hiszpanię zaleje morze - takie będą skutki efektu cieplarnianego

Hiszpania jest krajem, który najbardziej w Europie odczuje skutki efektu cieplarnianego - ostrzega Greenpeace. Z obliczeń organizacji ekologicznej wynika, że poziom morza będzie powoli wzrastał i w 2100 roku zaleje ono obszary oddalone 700 metrów od plaż.

Share
Hiszpanię zaleje morze - takie będą skutki efektu cieplarnianegoŹródło: WP.PL, fot: Konrad Żelazowski
d1zq1pi

Greenpeace przypomniał, że jeden centymetr wzrostu poziomu wody oznacza zabranie przez morze jednego metra plaży. W Hiszpanii jako pierwsze, miałyby zostać zalane bulwary i nadmorskie dzielnice słynnej Marbelli, Benidormu czy San Sebastian - miasta, w którym odbywają się festiwale filmowe. Jeszcze bardziej ucierpiałyby Baleary i Wyspy Kanaryjskie. O ponad 3 stopnie Celsjusza wzrosłaby też temperatura i centralne regiony kraju powoli zamieniałyby się w pustynię.

Według ekologów ostrzegawczym sygnałem były sztormy, które wczesną wiosną nawiedziły północne wybrzeże Hiszpanii. Woda wdarła się do nadmorskich miasteczek, zniszczyła bary, sklepy i podmyła kamieniczki. Zdaniem Greenpeace, takie problemy będą powtarzały się coraz częściej o ile rządy większości krajów nie ograniczą wydzielania do atmosfery gazów cieplarnianych.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d1zq1pi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zq1pi
Więcej tematów