Trwa ładowanie...
dexb7bz
IAR

Hiszpania: policja zatrzymała 13 pedofilów

Akcja hiszpańskiej policji przeciwko pedofilom. Zatrzymano 13 osób - Hiszpanów, Brytyjczyków, Włocha i obywatela Wenezueli. Policja ujawniła, że wśród zarekwirowanych materiałów pornograficznych są zdjęcia małych dzieci.
Share
Hiszpania: policja zatrzymała 13 pedofilów
Źródło: Fotolia
dexb7bz

Dochodzenie w tej sprawie prowadziły komendy w ośmiu regionach Hiszpanii, z którymi współpracowały Interpol i brytyjska policja.

Od dwóch lat z tak zwanymi Technologicznymi Wydziałami Dochodzeniowymi policji współpracują w Hiszpanii hakerzy. Pomagają w przeczesywaniu internetu. To oni wpadli na trop pedofilów. Wszyscy zatrzymani wymieniali się zdjęciami w systemie peer-to-peer. Umożliwia on komunikację użytkowników na równorzędnych zasadach i daje im dostęp do wszystkich plików. Stąd wiadomo, że zarekwirowane podczas rewizji materiały - minimum 40 twardych dysków i ponad 100 płyt CD - były w posiadaniu wszystkich zatrzymanych.

Policja analizuje zawartość przejętych materiałów. Sprawdza, czy pedofile tylko wymieniali się zdjęciami czy też brali czynny udział w nagrywaniu materiałów. Służby liczą na to, że dzięki akcji wpadną na trop kolejnych przestępców.

dexb7bz

Podziel się opinią

Share
dexb7bz
dexb7bz
Więcej tematów