Trwa ładowanie...
d2x09h3
IAR

Hillary Clinton będzie ubiegać się o fotel prezydenta USA

Hillary Clinton ogłosi dziś, że będzie walczyć o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych. Była pierwsza dama USA ma przekazać zamiar ubiegania się o nominację Partii Demokratycznej w nagraniu wideo, w którym wyjaśni dlaczego chce zostać prezydentem.
Share
Hilary Clinton
Hilary ClintonŹródło: AFP, Fot: NICHOLAS KAMM
d2x09h3

Według doradców, przedstawi siebie jako osobę najlepiej przygotowaną do podjęcia działań mających poprawić sytuację ekonomiczną Amerykanów.

Przesłanie Clinton pojawi się też w mediach społecznościowych, między innymi na facebooku i twitterze. W przyszłym tygodniu była pierwsza dama USA, była senator i była sekretarz stanu uda się do Iowa i New Hampshire - dwóch stanów gdzie odbędą się pierwsze prawybory. Hillary Clinton jest najmocniejszym z kandydatów ubiegających się o nominację demokratów i będzie bardzo trudna do pokonania przez rywali.

Wśród Republikanów szykuje się bardziej wyrównana walka. Plany ubiegania się o nominację ma kilkunastu polityków tej partii, w tym były gubernator Florydy Jeb Bush i faworyt konserwatystów Scott Walker. Amerykańskie wybory prezydenckie odbędą się w listopadzie przyszłego roku.

d2x09h3

Podziel się opinią

Share
d2x09h3
d2x09h3
Więcej tematów