Trwa ładowanie...
dhztxns

Hanna Gronkiewicz-Waltz ws. kary na szpital dr. Chazana: w protokołach NFZ są błędy

- Boleję nad tym, że szpital dostał karę - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, komentując postanowienie Narodowego Funduszu Zdrowia o ukaraniu karą finansową szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie. Placówka z powodu nieprawidłowości, do jakich doszło w związku z odmową wykonania aborcji u pacjentki, mimo że były do tego wskazania medyczne ze względu na wady płodu, musi zapłacić ok. 70 tys. złotych kary. Prezydent Warszawy powiedziała, że szpital złoży odwołanie od decyzji NFZ. - Prawdopodobnie szpital się odwoła, bo to jest naturalne. Wiem, że w protokołach NFZ były błędy - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Share
dhztxns

Mimo nałożonej przez NFZ kary dla szpitala św. Rodziny, prezydent Warszawy nie zamierza na razie podejmować decyzji w sprawie szefa placówki, prof. Chazana. - Nie zwykłam na podstawie mediów podejmować poważnych decyzji - powiedziała w "Faktach po Faktach" Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Prezydent Warszawy zapowiedziała, że raportu z kontroli prowadzonej w szpitalu przez ratusz można się spodziewać w przyszłym tygodniu. - Każdy ma inny sposób kontroli. My spotykaliśmy się z lekarzem prowadzącym, z dyrektorem, również z matką dziecka, sprawdzamy wszystkie dokumenty. Kontrola musi być rzetelna i niczego nie opóźniamy. To jest sprawa precedensowa i trudna - powiedziała prezydent stolicy. I dodała: "cały ten raport opublikuję, oczywiście bez danych osobowych".

dhztxns

Podziel się opinią

Share
dhztxns
dhztxns
Więcej tematów