Trwa ładowanie...

Hanna Gronkiewicz-Waltz: my się Rosjan nie boimy

– Co z tego, że politycy się spotkali, skoro nic z tego nie wynikło. Wierzę, że gdyby Polacy w tym spotkaniu uczestniczyli, byłoby inaczej. Polska zna psychikę rosyjską. Myślę, że Polacy są zdeterminowani w sprawie wsparcia Ukrainy. My się Rosjan nie boimy, mieliśmy na tyle trudną historię, płacimy za to, ale się nie boimy – mówiła w TVP Info prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, komentując ostatnie spotkanie szefów dyplomacji w Berlinie, dotyczące sytuacji na Ukrainie.

Share
Hanna Gronkiewicz-Waltz: my się Rosjan nie boimy
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d2513va

Wiceszefowa Platformy odniosła się do ostatniego spotkania szefów dyplomacji ws. Ukrainy, mówiąc, iż, ma wrażenie, iż Niemcy i Francja stwierdziły, że łatwiej dogadają się z Rosją bez udziału Polski. - Wierzę, że gdyby Polska uczestniczyła w tym spotkaniu, to coś by z tego wynikło - przekonywała. Mówiła też, że sankcje dla Rosji są dokuczliwe, nawet jeśli przedstawiciele władz rosyjskich twierdzą inaczej.

Gronkiewicz-Waltz odniosła się też do kandydatury premiera Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej mówiąc: - –Jeśli rzeczywiście wszyscy postawią na premiera Tuska, nie będziemy mu zabraniać, ale według mnie jest potrzebny tu w Polsce i dodała, że premierowi bardziej zależy na stanowisku unijnym dla Radosława Sikorskiego niż dla siebie.

d2513va

Podziel się opinią

Share
d2513va
d2513va
Więcej tematów