Trwa ładowanie...
d4875nq
d4875nq

Hakerzy zablokowali strony o pielgrzymce papieża

Grupa hakerów "Anonymous" w Meksyku zablokowała przynajmniej dwie strony internetowe na temat rozpoczynającej się pielgrzymki papieża do tego kraju, twierdząc, że jest to gest polityczny mający na celu poparcie konserwatywnej Partii Akcji Narodowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4875nq

Rzecznik Konferencji Episkopatu Meksyku Samuel Najera poinformował, że strona internetowa tej instytucji dotycząca wizyty papieża Benedykta XVI została zablokowana przez cyberatak.

Na stronie znajdowały się informacje na temat programu wizyty papieża, który w piątek zaczyna pielgrzymkę w środkowym stanie Guanajuato, rządzonym jest przez Partię Akcji Narodowej (PAN) prezydenta i premiera Felipe Calderona.

Konferencja Episkopatu Meksyku to instytucja zrzeszającej biskupów meksykańskiej części Kościoła katolickiego.

d4875nq

W czwartek zablokowano również stronę NIC Mexico z informacjami na temat możliwości zatrzymania się w stanie Guanajuato, a także uczestniczenia w samej pielgrzymce.

Nie działała też strona władz lokalnych stanu Guanajuato - poinformowały ich służby prasowe. Nie potrafiono określić, czy przyczyną blokady był cyberatak.

Hakerzy nazywający się Anonymous Mexico poinformowali w wyemitowanym na stronach mediów społecznościowych filmie wideo, że pielgrzymka papieża będzie kosztowała Meksyk tyle pieniędzy, iż lepiej byłoby wydać je na ubogich. Jak dodano, ma ona również na celu wsparcie PAN w rozpisanych na 1 lipca wyborach prezydenckich.

- Wizyta papieża odbywa się dokładnie na początku kampanii wyborczych - powiedział jeden z przedstawicieli Anonymous Mexico. - PAN wykorzysta to jako polityczną broń w celu wygrania głosów milionów katolików w Meksyku.

Stan Guanajuato zamieszkuje 93,8 proc. katolików i jest to najwyższy odsetek w całym kraju.

Pielgrzymka Benedykta XVI do Meksyku i na Kubę ma potrwać do 28 marca. Papież uda się do Meksyku rano, a w mieście Silao koło Leon spodziewany jest w nocy z piątku na sobotę polskiego czasu. Na lotnisku odbędzie się ceremonia powitalna.

d4875nq

Podziel się opinią

Share
d4875nq
d4875nq
Więcej tematów