Trwa ładowanie...

GUS: produkujemy coraz więcej śmieci

Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego Polacy produkują coraz więcej śmierci. W 2017 roku przeciętny Polak wyprodukował 312 kilogramów odpadów. To o 9 kilogramów niż rok wcześniej.

GUS: produkujemy coraz więcej śmieciŹródło: iStock.com
d993rv7
d993rv7

GUS: w 2017 roku w Polsce zebranych zostało prawie 12 tys. ton odpadów komunalnych.

Główny Urząd Statystyczny opublikował raport na temat gospodarki odpadami i utrzymania czystości w gminach.* W ubiegłym roku w Polsce zostało zebranych 11 968,7 ton odpadów komunalnych. To o 2,7% więcej niż w 2016 roku.* Statystycznie jeden mieszkaniec kraju produkuje rocznie 312 kilogramów śmieci – to o 9 kilogramów więcej niż rok wcześniej.

GUS: zmniejszyła się liczba firm zajmujących się odbiorem odpadów

Z danych GUS wynika również, że zmniejszyła się liczba przedsiębiorstw, które zajmowały się odbiorem odpadów. Znikanie z rynku firm odpadowych, to skutek rewolucji śmieciowej z 2013 roku – tak twierdzi Dariusz Matlak, prezes Polskiej Izby Gospodarki Odpadami.

Z zebranych lub odebranych w 2017 roku odpadów komunalnych, do odzysku trafiło 56,6% ilości wytworzonych śmieci. Do recyklingu przeznaczono 26,7% odpadów.

d993rv7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d993rv7
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj