Trwa ładowanie...

Grzegorz Schetyna w zeznaniach ws. podsłuchów. "Byłem tam wcześniej"

Grzegorz Schetyna był kilka razy w restauracji "Sowa i Przyjaciele" - zeznał w śledztwie kelner Łukasz N., który nagrywał polityków. Są kolejne fragmenty akt afery taśmowej. Lider PO jest przekonany, że nie był podsłuchiwany.

Share
Grzegorz Schetyna w zeznaniach ws. podsłuchów. "Byłem tam wcześniej"
Źródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
d9oi2s5

Według zeznań Łukasza N. obecny przewodniczący Platformy Obywatelskiej miał spotkać się w warszawskiej restauracji ze swoim zaufanym współpracownikiem, Tomaszem Misiakiem. Ten miał być związany biznesowo także z Markiem Falentą (uważanym za zleceniodawcę podsłuchów) - wyjaśnia Onet, który opublikował kolejną część akt ws. afery.

"Pamiętam, że Tomasz Misiak spotkał się w naszej restauracji dwa lub trzy razy z panem Schetyną. Nie pamiętam czy te spotkania zostały nagrane" - portal cytuje słowa kelnera z akt.

Zobacz także: Mocne słowa o taśmach Morawieckiego. "Akt oskarżenia wobec służb specjalnych”

Schetyna: to było wcześniej

Misiak powiedział teraz dziennikarzom Onetu, że nie pamięta tych spotkań, a z liderem PO nie widział się od lat. Z kolei Grzegorz Schetyna przypomina sobie tylko jedną wspólną wizytę w "Sowa i Przyjaciele".

d9oi2s5

- Na pewno było to przed lipcem 2013 r., czyli przed terminem, w którym według ustaleń prokuratury, rozpoczęło się nagrywanie rozmów w restauracji - przekonuje Schetyna.

Ujawniając kolejny fragment zeznań kelnera, portal zauważa, że podczas wybuchu afery taśmowej Schetyna nie odgrywał dużej roli w PO dowodzonej przez Donalda Tuska.

Po wyjeździe byłego premiera do Brukseli i wejściu Schetyny do rządu pojawiły się plotki, że to on stoi za nagraniami. wskazywano, że zarówno Falenta, jak i obecny lider PO, pochodzą z Dolnego Śląska.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: A jaka jest Twoja Polska? Napisz do WP

d9oi2s5

Podziel się opinią

Share
d9oi2s5
d9oi2s5
Więcej tematów