Trwa ładowanie...
d3qkkuq
x-news/TVN 24

Grzegorz Schetyna: nie podobają mi się wypowiedzi o putinizacji Polski

• Kandydat na szefa PO w TVN24: sytuacja w Polsce wywołuje emocje w PE
• Schetyna skrytykował porównania Polski do Rosji
• "Niemcy są dla nas największym partnerem gospodarczym"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna (PO)
Grzegorz Schetyna (PO) (WP)
d3qkkuq

Nie podobają mi się te wypowiedzi o putinizacji Polski. Trzeba reagować, ale nie wpisywałbym ich w politykę polsko-niemiecką. Trzeba mówić o przyczynach, dlaczego taka debata jest w Niemczech - powiedział Grzegorz Schetyna (PO) w programie "Jeden na Jeden" w TVN24.

Dodał, że Niemcy są dla nas największym partnerem gospodarczym. Stosunki polsko-niemieckie ocenił jako "zbudowane w bardzo dobry sposób" i podkreślił, że nie można tego stracić.

Schetyna powiedział, że debata w UE na temat Polski nie będzie przygotowana w kraju. - Politycy PiS nie mają wiedzy, że to co dzieje się w Polsce, wywołuje emocje w Parlamencie Europejskim - ocenił kandydat na szefa PO. Dodał, że Polska zawsze była wzorem i przykładem dla innych.

d3qkkuq

Gość TVN24 odniósł się też do sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego. - Problem nadal istnieje i będzie eskalował. Prezydent Duda powinien mieć inicjatywę, być arbitrem w tym sporze, nie powinien zostawiać tego bieżącej polityce - mówił polityk PO. Jego zdaniem . Trybunał traci swoją wagę i pozycję, a konstytucja jest przedmiotem gry politycznej.

- W Trybunale Konstytucyjnym jest brak konsekwencji, nie mówi on jednym głosem, to złe - powiedział Schetyna.

d3qkkuq

Podziel się opinią

Share

d3qkkuq

d3qkkuq
Więcej tematów