Trwa ładowanie...
d19vkkq

Grzegorz Schetyna: Nie możemy dać się rozgrywać PiS-owi i Kaczyńskiemu

Szef Platformy Obywatelskiej odniósł się do sytuacji politycznej w PO po głosowaniu ws. przepisów aborcyjnych. W rozmowie dobitnie zaznaczył, że partia nie może podważać kompromisu aborcyjnego, bo tym samym dała by się "rozgrywać Kaczyńskiemu".
Share
"PO jest partią, dla której kompromis aborcyjny jest ważny" tłumaczył Schetyna
"PO jest partią, dla której kompromis aborcyjny jest ważny" tłumaczył Schetyna Źródło: PAP
d19vkkq

Na początku stycznia troje posłów zagłosowało wbrew dyscyplinie partyjnej w sprawie głosowań nad projektami dotyczącymi aborcji. Zdecydowana większość partii głosowała za skierowaniem do dalszych prac pierwszego z projektów i odrzuceniem drugiego. Joanna Fabisiak, Marek Biernacki i Jacek Tomczak głosowali odwrotnie - chcieli odrzucenia propozycji komitetu "Ratujmy Kobiety" i dalszych prac nad projektem "#ZatrzymajAborcję".

W rozmowie z radiem RMF FM, Grzegorz Schetyna odniósł się do wyrzucenia trojga posłów z Platformy. - W środę odbędzie się spotkanie klubu parlamentarnego PO. Będziemy rozmawiać o wszystkich niuansach i historiach z ostatnich tygodniach - tłumaczył. - PO jest partią, dla której kompromis aborcyjny jest ważny (…) i stąd jednogłośna decyzja zarządu wynikająca ze z łamania dyscypliny przez tych posłów - zaznaczył szef Platformy.
Schetyna podkreślił, że "nie chcą liberalizować i nie chcą przede wszystkim zaostrzać"

ZOBACZ TAKŻE: "Fatalna decyzja". Publicysta nie zostawił na PO suchej nitki

Schetyna dobitnie zaznaczył, że partia nie może podważać kompromisu aborcyjnego, bo tym samym dała by się "rozgrywać Kaczyńskiemu", a do tego nie może dopuścić. - To jest próba rozgrywania opozycji przez Kaczyńskiego i PiS (…). Ta kwestia jest próbą rozpoczęcia wojny domowej w sprawie aborcji i próbą wrzucenia w nią opozycji – dodał przewodniczący PO.

d19vkkq

Podziel się opinią

Share
d19vkkq
d19vkkq
Więcej tematów