Trwa ładowanie...
d3ml8oi

Grzegorz Schetyna kandydatem PO na premiera

W piątek w Sejmie odbyła się konferencja prasowa Platformy Obywatelskiej. Wzięli w niej udział wiceprzewodniczący partii Tomasz Siemoniak i szef klubu Sławomir Neumann. Powiedzieli, że kandydatem PO na premiera jest Grzegorz Schetyna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Siemoniak, Grzegorz Schetyna, Sławomir Neumann.
Tomasz Siemoniak, Grzegorz Schetyna, Sławomir Neumann. (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
d3ml8oi

Neumann podkreślił też, że wniosek jest gotowy, zawiera kilkadziesiąt stron i zostanie przekazany w piątek do szefów innych klubów. - Wniosek jest konsekwencją awantury, wywołaną przez PiS. (..) Wniosek to prawo opozycji - zaznaczył.

- Zachowanie premier Beaty Szydło i polskiego rządu w Brukseli narażało na szwank rację stanu Polski - tłumaczył. Jego zdaniem rząd "demoluje państwo i kompromituje Polskę na arenie międzynarodowej".

d3ml8oi

- Nie jesteśmy partią, która w takiej sytuacji szuka kandydata spoza - powiedział Neumann, zapytany o możliwość podania we wniosku nazwiska posła spoza Platformy. - Nie było rozmów z innym osobami - podkreślił Siemoniak. - Jarosław Kaczyński dwa razy zasłonił się dublerami raz Piotrem Glińskimi, raz Beatą Szydło. PO stawia na swojego lidera - dodał.

Jak zapowiedzieli posłowie PO, wniosek zostanie złożony w przyszłym tygodniu.

d3ml8oi

Podziel się opinią

Share

d3ml8oi

d3ml8oi
Więcej tematów