Trwa ładowanie...

Gryzący czarny dym z komina konsulatu Rosji w San Francisco

Z komina rosyjskiego konsulatu w San Francisco, którego zamknięcie do soboty nakazały amerykańskie władze, wydobywał się gryzący czarny dym - podała agencja AP. Wezwanych na miejsce strażaków nie wpuszczono do środka.

Gryzący czarny dym z komina konsulatu Rosji w San FranciscoŹródło: Twitter, fot: Middle Age Riot
d15v9f4
d15v9f4

Reporter AP, który był na miejscu, słyszał jak ludzie z konsulatu powiedzieli strażakom, że nie ma żadnego zagrożenia. Dodali, że w kominku coś się pali - nie precyzując, co.

Departament Stanu USA zażądał od Moskwy zamknięcia do 2 września trzech obiektów dyplomatycznych - oprócz konsulatu w San Francisco także przedstawicielstw handlowych w Nowym Jorku i w Waszyngtonie. Uzasadnił tę decyzję wcześniejszym ograniczeniem, na żądanie strony rosyjskiej, liczebności personelu w amerykańskich placówkach dyplomatycznych w Rosji.

Konsulat Generalny Rosji w San Francisco już od piątku przestał przyjmować interesantów. Decyzję Departamentu Stanu w konsulacie nazwano "nieprzyjaznym krokiem władz amerykańskich".

Natomiast w piątek wieczorem rosyjskie MSZ podało, że amerykańskie służby specjalne zamierzały dokonać w sobotę rewizji w konsulacie i mieszkaniach jego pracowników.

d15v9f4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15v9f4
Więcej tematów