PolitykaGryglas uchyla rąbka tajemnicy ws. zmian w konstytucji

Gryglas uchyla rąbka tajemnicy ws. zmian w konstytucji

Wiceprezes Porozumienia Zbigniew Gryglas zabrał głos na temat propozycji Jarosława Gowina, który zamierza uregulować stosunki między Polską a UE w konstytucji. Gryglas zapewnił, że projekt jest wynikiem "konsensusu sprzed lat".

Gryglas uchyla rąbka tajemnicy ws. zmian w konstytucji
Źródło zdjęć: © PAP | Rafał Guz

02.05.2019 09:09

- 3 maja w Krakowie przedstawię propozycję zmian dotyczących uregulowania stosunków z Unią Europejską. Ta kwestia powinna być jednoznacznie dookreślona w konstytucji - zapowiedział w środę wicepremier Jarosław Gowin.

Zbigniew Gryglas, będący bliskim współpracownikiem Gowina, wprawdzie nie chciał ujawnić dokładnej treści projektu, ale zapewnił, że był on konsultowany w środowisku politycznym. - Chcemy włączyć się do debaty konstytucyjnej, jeśli chodzi o kwestie europejskie. Nie stawiamy sprawy tak ostro, jak PSL. Całość przedstawi wicepremier Gowin. Nie jest łatwo konstytucję zmienić. Nasza propozycja jest rezultatem konsensusu już sprzed kilku lat, ale została dostosowana do obecnych czasów - oświadczył.

Propozycja Polskiego Stronnictwa Ludowego zakładała wpisanie członkostwa w Unii Europejskiej do konstytucji. O poparcie dla tego projektu do "wszystkich Polaków" apelował lider Ludowców na początku kwietnia.

Wiceprezes Porozumienia na antenie radiowej Trójki dokonał także bilansu 15 lat Polski w UE. Jego zdaniem, ostatnie półtorej dekady było dobre dla naszego kraju, ale nie brakowało również niewykorzystanych szans. - Bilans tych 15 lat jest pozytywny. Przypominam sobie momenty, kiedy Polacy z zazdrością spoglądali na zagranicznych turystów, którzy przechodzili przez bramki. Przez ten czas do Polski napłynęło także ponad 100 mld euro. Pozostaje jednak pewien niedosyt. Bardzo dużo z tych pieniędzy jednak wróciło, a polskie firmy odpowiednio ich nie wykorzystały - ocenił.

Źródło: PR III

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także
Komentarze (176)