Trwa ładowanie...
d49fzr2

Grupa Polaków uwięziona w alpejskim hotelu w Austrii

Grupa około 50 Polaków, w tym dzieci w wieku od 2 do 8 lat, została uwięziona we wschodnim Tyrolu w Austrii, w miejscowości Hochlienz, w hotelu na wysokości 1835 m. Droga wyjazdowa została zasypana w wyniku intensywnych opadów śniegu.
Share
Atak zimy w Tyrolu. Nie radzą sobie nawet ciągniki
Atak zimy w Tyrolu. Nie radzą sobie nawet ciągnikiŹródło: PAP/EPA, Fot: Johann Groder
d49fzr2

Większość uwięzionych Polaków pochodzi z województwa śląskiego, gdzie w niedzielę kończą się ferie. - Pobyt kończy się w sobotę. Już nas tu nie powinno być, ale na razie nie wiadomo, kiedy będziemy mogli wyjechać. Martwimy się, bo w poniedziałek dzieci muszą być w szkole - powiedział jeden z uwięzionych Zbigniew Brodziński.

Według informacji, jakie do nich docierają, warstwa śniegu na drodze, którą mieliby jechać, sięga miejscami nawet powyżej 2 m. Sytuację dodatkowo komplikuje ogłoszony przez lokalne władze piąty - najwyższy - stopień zagrożenia lawinowego. Ostatni komunikat sztabu kryzysowego mówi o możliwości udrożnienia jedynej drogi ewakuacji po ustaniu opadów i obniżeniu stopnia zagrożenia lawinowego. Intensywne opady śniegu utrzymują się od ponad 24 godzin.

- Ta droga jest kręta, są na niej ostre zakręty. Są obawy o bezpieczeństwo osób odśnieżających. Nie wiemy, co będzie dalej. Na szczęście dyrekcja hotelu stanęła na wysokości zadania i zadeklarowała zakwaterowanie grupy wraz z wyżywieniem do czasu rozwiązania sytuacji - powiedział Brodziński.

Polacy mogą opuszczać budynek - jego bezpośrednie sąsiedztwo odśnieżają służby hotelowe. Oprócz nich w hotelu przebywają m.in. turyści z Czech i Słowacji.

d49fzr2

Podziel się opinią

Share
d49fzr2
d49fzr2
Więcej tematów