Trwa ładowanie...
13-01-2016 19:43

Grupa licealistów przysypana lawiną, która zeszła we francuskich Alpach

• Lawina zeszła we francuskich Alpach
• Pod śniegiem znalazła się grupa licealistów z Lyonu i nauczyciel
• Potwierdzono już śmierć trzech osób

Grupa licealistów przysypana lawiną, która zeszła we francuskich AlpachŹródło: PAP/DPA/DANIEL KARMANN
d3mwkoh
d3mwkoh

Co najmniej troje narciarzy zginęło w lawinie, która zeszła we francuskich Alpach. Wśród zabitych jest dwoje nastolatków, którzy przebywali na stoku z grupą innych licealistów i nauczycielem - wynika z bilansu podawanego przez francuskie władze. Kolejną ofiarą śmiertelną lawiny w ośrodku narciarskim Les Deux Alpes jest Ukrainiec.

Ok. godz. 16:00 lawina porwała 10 licealistów z Lyonu oraz ich nauczyciela, którzy zjeżdżali po czarnej trasie Bellecombe. Od początku sezonu narciarskiego trasa ta jest zamknięta. Nauczyciel odniósł poważne obrażenia.

- Odnaleźliśmy wszystkich członków wycieczki szkolnej, ale poszukiwania są kontynuowane, by upewnić się, że nie ma innych ofiar - powiedział prefekt Isere, Jean-Paul Bonnetain.

d3mwkoh

Według lokalnych mediów w akcji uczestniczy ponad 200 osób, w tym żandarmi i pracownicy ośrodka narciarskiego. W poszukiwaniach biorą udział też dwa specjalnie przeszkolone psy.

Tym samym liczba zabitych w tegorocznych lawinach we francuskich Alpach wzrosła do siedmiu.

Najtragiczniejszym rokiem pod względem liczby śmiertelnych ofiar lawin we francuskich Alpach w ostatnich dziesięcioleciach był rok 1970. W lutym 39 osób zginęło w ośrodku wypoczynkowym w Val d'Isere, a ponad dwa miesiące później 74 osoby, w tym 56 dzieci, zginęło w sanatorium przy granicy z Włochami.

d3mwkoh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mwkoh
Więcej tematów