Trwa ładowanie...
d1lfz5w

Groźny ukraiński przestępca zatrzymany w Polsce

Groźny przestępca poszukiwany przez Interpol i ukraińską milicję został zatrzymany w Chełmie. 45-letni Ukrainiec ma na koncie m.in. zabójstwo i przestępstwa narkotykowe.
Share
Groźny ukraiński przestępca zatrzymany w Polsce
Źródło: Policja lubelska
d1lfz5w

Jak powiedziała rzeczniczka komendy wojewódzkiej w Lublinie, kom. Renata Laszczka Rusek, Ukrainiec został ujęty we wspólnej akcji policji oraz Straży Graniczną w Dorohusku i przekazany tej ostatniej.

Andrij K. poszukiwany był ws. przestępstw narkotykowych, a także zabójstwa, do którego doszło w ubiegłym roku na terenie Ukrainy. Mężczyzna przebywał w Polsce nielegalnie. Wiza na podstawie, której przekroczył granicę, wygasła. Teraz rozpoczęła się procedura wydalenia 45-latka z naszego kraju.

Według informacji policji, współpracującej z oficerem łącznikowym i Interpolem, Ukrainiec miał przebywać na terenie Chełma, gdzie wynajmował mieszkanie. To właśnie tam doszło do zatrzymania. Andrij K. był zaskoczony, nie spodziewał się, że jego kryjówka została namierzona przez policjantów. Zatrzymanie przebiegło spokojnie, mężczyzna nie stawiał oporu, nie próbował też ucieczki.

Razem z ukraińskim przestępcą "wpadł" poszukiwany z kolei przez polski wymiar sprawiedliwości 48-letni Krzysztof Ś, mieszkaniec Chełma. Mężczyzna ma do odsiadki 10 miesięcy. Skazany został między innymi za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstwa skarbowe.

d1lfz5w

Podziel się opinią

Share
d1lfz5w
d1lfz5w
Więcej tematów