Trwa ładowanie...
11-04-2015 11:57

Groźny ukraiński przestępca zatrzymany w Polsce

Groźny przestępca poszukiwany przez Interpol i ukraińską milicję został zatrzymany w Chełmie. 45-letni Ukrainiec ma na koncie m.in. zabójstwo i przestępstwa narkotykowe.

Groźny ukraiński przestępca zatrzymany w PolsceŹródło: Policja lubelska
d12nv3f
d12nv3f

Jak powiedziała rzeczniczka komendy wojewódzkiej w Lublinie, kom. Renata Laszczka Rusek, Ukrainiec został ujęty we wspólnej akcji policji oraz Straży Graniczną w Dorohusku i przekazany tej ostatniej.

Andrij K. poszukiwany był ws. przestępstw narkotykowych, a także zabójstwa, do którego doszło w ubiegłym roku na terenie Ukrainy. Mężczyzna przebywał w Polsce nielegalnie. Wiza na podstawie, której przekroczył granicę, wygasła. Teraz rozpoczęła się procedura wydalenia 45-latka z naszego kraju.

Według informacji policji, współpracującej z oficerem łącznikowym i Interpolem, Ukrainiec miał przebywać na terenie Chełma, gdzie wynajmował mieszkanie. To właśnie tam doszło do zatrzymania. Andrij K. był zaskoczony, nie spodziewał się, że jego kryjówka została namierzona przez policjantów. Zatrzymanie przebiegło spokojnie, mężczyzna nie stawiał oporu, nie próbował też ucieczki.

Razem z ukraińskim przestępcą "wpadł" poszukiwany z kolei przez polski wymiar sprawiedliwości 48-letni Krzysztof Ś, mieszkaniec Chełma. Mężczyzna ma do odsiadki 10 miesięcy. Skazany został między innymi za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstwa skarbowe.

d12nv3f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12nv3f
Więcej tematów