Trwa ładowanie...
d3oqkof

Groził posłowi Cezaremu Tomczykowi i rodzinie. Usłyszał wyrok

24-letni mężczyzna, który za pośrednictwem komunikatora internetowego groził posłowi PO Cezaremu Tomczykowi i jego rodzinie został skazany. Sąd Okręgowy w Katowicach wymierzył mu karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i karę grzywny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cezary Tomczyk wygrał proces z hejterem, który groził mu śmiercią
Cezary Tomczyk wygrał proces z hejterem, który groził mu śmiercią (East News, Fot: Mateusz Grochocki)
d3oqkof

- To ważna decyzja sądu, nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich tych, którzy są ofiaram hejtu, gróźb, mowy nienawiści w internecie. Okazuje się, że nikt w sieci nie jest anonimowy. Każda osoba, która dopuszcza się gróźb, musi liczyć się z tym, że za to odpowie - stwierdził tuż po rozprawie w rozmowie z WP Cezary Tomczyk.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2017 młody mieszkaniec Sosnowca, za pośrednictwem komunikatora jednego z portali społecznościowych skierował groźby wobec Cezarego Tomczyka i jego rodziny. - Była taka sytuacja, że zacząłem dostawać wiadomości od anonimowego człowieka. Sugerował, że wie gdzie mieszkam - opowiada Tomczyk. Człowiek ten nie ukrywał, że groźby te spowodowane były przynależnością polityczną posła.

Zobacz także: Groźby śmierci pod adresem Donalda Tuska. Roman Giertych: sprawę bada jeden policjant

d3oqkof

Poseł złożył w tej sprawie doniesienie. Policjantom szybko udało się ustalić sprawcę. Prokuratura oskarżyła go o składanie gróźb karalnych i uprawdopodobnienie ich spełnienia.

*Zobacz także: Wizyta na siłowni i co wolno politykowi. Tomczyk w "Kto nami rządzi?" *

Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

d3oqkof

Sąd skazał go na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata i grzywnę. Ma także przeprosić Cezarego Tomczyka.

- To młody człowiek, a ten wyrok nie ułatwi mu życia. Być może jednak inni młodzi ludzie dwa razy się zastanowią, zanim napiszą coś w sieci, licząc na anonimowość - stwierdził poseł Tomczyk

d3oqkof

Podziel się opinią

Share

d3oqkof

d3oqkof
Więcej tematów