Trwa ładowanie...
d1rccz5

Groszowe emerytury w Polsce to nie slogan. 10 gr emerytury w Rybniku, 20 gr we Wrocławiu

Mimo że od marca 2017 minimalna emerytura wynosi 1000 zł, to ZUS wypłaca również dosłownie groszowe emerytury. Zwykle dostają je osoby, które nie wypracowały ustawowych lat. I tak najniższa emerytura na Śląsku przyznana została 63-letniej kobiecie w Rybniku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Takich przypadków groszowych emerytur jest w Polsce znacznie więcej.
Takich przypadków groszowych emerytur jest w Polsce znacznie więcej. (East News, Fot: Piotr Kamionka/REPORTER)
d1rccz5

Emerytka ze świadczenie równym 10 groszom, nie może otrzymywać minimalnej ustawowej emerytury. Nie ma bowiem ustalonego kapitału początkowego. Nie była w stanie udokumentować żadnych okresów składkowych przed 1999 rokiem – podaje TVN24bis.

Na Śląsku takich przypadków jest więcej. Mieszkanka Zabrza pobiera emeryturę wysokości 1,08 zł. Na jej koncie zarejestrowany został tylko kilkumiesięczny okres odprowadzania składek z działalności gospodarczej.

Niewiele większą, bo 1,75 zł emeryturę ma mieszkanka Chorzowa. Dzisiejsza emerytka udowodniła zaledwie miesiąc pracy na umowę zlecenie i drugi niecały pobierania stypendium.

d1rccz5

Oszczędzanie na emeryturę może obniżyć podatek:

Nie tylko kobiety stają przed faktem groszowych emerytur. Jak pisaliśmy w finansach WP, najniższa emerytura na Dolnym Śląsku wynosi 20 groszy i jest wypłacana mężczyźnie, który przepracował trzy miesiące na umowę zlecenie.

d1rccz5

Podziel się opinią

Share
d1rccz5
d1rccz5