Trwa ładowanie...

Grey odpowiada na zarzuty współpracy ze służbami specjalnymi

• Były wiceminister spraw zagranicznych Robert Grey wystosował oświadczenie ws. zarzutów o współpracę ze służbami specjalnymi • Grey stanowczo zaprzeczył oskarżeniom • "Oświadczenie przesyłam, aby nieprawdziwe informacje na mój temat znajdujące się w przestrzeni publicznej nie były powielane" - napisał Grey
Share
Grey odpowiada na zarzuty współpracy ze służbami specjalnymi
Źródło: MSZ/M.Jasiulewicz
d2f9r2q

- Zwracam się do mediów o uszanowanie mojej osoby i nierozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na mój temat. Jednocześnie stanowczo domagam się sprostowania nieprawdziwych oraz szkalujących informacji i rozważam wystąpienie na drogę sądową w związku z tą sprawą, która narusza moje dobre imię - napisał Grey w oświadczeniu.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował w środę po południu, że premier Beata Szydło na wniosek szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego odwołała Roberta Greya z funkcji wiceministra spraw zagranicznych. Jak dodał, jest to związane ze zmianami organizacyjnymi w resorcie. "Każdy minister sam może kształtować politykę kadrową" - dodał rzecznik rządu.

- Odwołanie wiceministra Roberta Greya wynika ze zmiany koncepcji kierownictwa MSZ - podkreśliło MSZ w komunikacie. - Stanowczo dementujemy bezpodstawne doniesienia niektórych mediów, że dymisja ta ma związek z rzekomym zatajeniem przez niego współpracy z amerykańskimi służbami - zaznaczył resort. Jak dodano, ministerstwo planuje w inny sposób wykorzystać wiedzę i doświadczenie Roberta Greya.

d2f9r2q

Wyborcza.pl, która pierwsza poinformowała w środę o odwołaniu Greya, podała, że został on odwołany pilnie, gdyż zataił fakt współpracy ze służbami USA, mimo że był o to pytany.

Wiceminister Grey pełnił funkcję podsekretarza stanu od 30 września br.; został odwołany we wtorek 29 listopada. W MSZ Grey był odpowiedzialny za dyplomację ekonomiczną oraz politykę amerykańską i azjatycką.

Oprac. Adam Styczek

d2f9r2q

Podziel się opinią

Share
d2f9r2q
d2f9r2q
Więcej tematów