Trwa ładowanie...
d87700o

Grecja. Setki imigrantów szturmują granicę

Duża grupa migrantów zgromadziła się na północ od Salonik. Zamierzają przedostać się do innych krajów europejskich przez tzw. szlak bałkański. Jak tłumaczą, przybyli na miejsce po przeczytaniu anonimowego wezwania w mediach społecznościowych i zamierzają sforsować granicę z Macedonią Północną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Imigranci starli się z policją
Imigranci starli się z policją (East News)
d87700o

Wielu z imigrantów przybyło do położonego na północ od Salonik Diawata z całymi rodzinami i małymi dziećmi. Rozłożyli namioty na polu w odległości około 60 kilometrów od granicy.

W czwartek w pobliżu obozu imigrantów doszło do starć z policją. Koczujący w namiotach rzucali w funkcjonariuszy kamieniami i ciężkimi przedmiotami. Ci odpowiedzieli użyciem gazu łzawiącego i granatów hukowych.

d87700o

Greckie ministerstwo do spraw migracji ostrzega przed nielegalnym przekroczeniem granicy. Podobnie ONZ-owska agencja ds. uchodźców. Tzw. szlak bałkański został zamknięty w 2016 r. Tą trasą przedostało się do krajów Europy Zachodniej około miliona uchodźców.

Po zamknięciu granic w Grecji utknęło ponad 100 tys. imigrantów. Wielu z nich nadal próbuje opuścić kraj i wyemigrować na zachód. Do Grecji wciąż napływają również nowi migranci. Najwięcej osób usiłuje przedostać się przez lądowy odcinek granicy z Turcją, w okolicy Ewros, gdzie działają wielonarodowe gangi przemycające migrantów.

Zobacz także: Szydło unijnym komisarzem? Wiceszef MSZ: to osoba wagi ciężkiej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d87700o

Podziel się opinią

Share

d87700o

d87700o
Więcej tematów