ycipk-14htex
ycipk-14htex
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Grecja: policjant strzelał w grupę młodzieży?

Grecka telewizja "Antenna" podała, że w śledztwie w sprawie zastrzelenia przez policjanta
15-letniego demonstranta badana jest wersja inna niż pierwotna. Możliwe, że
funkcjonariusz strzelał w stronę nastolatka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-14htex

W związku ze śmiercią chłopca zatrzymano dwóch policjantów, pod zarzutem zabójstwa i współsprawstwa. Ich adwokat twierdzi, że nastolatek zginął od rykoszetu od strzałów ostrzegawczych, ale nie oddanych w jego kierunku.

"Antenna", prywatna stacja telewizyjna, podała, że w niedzielę na miejscu zdarzenia przeprowadzono dochodzenie. Według wstępnych ocen, kula mogła rzeczywiście odbić się rykoszetem od marmurowej kuli stojącej na chodniku.

Jednak nie jest wykluczone, że nastąpiło to w efekcie strzału oddanego wprost w stronę grupy młodzieży, w której stał 15-letni Andreas Aleksis Grigoropulos. Wcześniej młodzież obrzuciła kamieniami radiowóz.

ycipk-14htex

Śmierć nastolatka, która miała miejsce 6 grudnia, stała się bezpośrednią przyczyną masowych antyrządowych demonstracji i zamieszek na ulicach greckich miast.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-14htex

ycipk-14htex
ycipk-14htex