Trwa ładowanie...
gra

Gra komputerowa w samobójstwo. Troje uczniów ze Szczecina pocięło sobie ręce

Samobójcza gra dla nastolatków dotarła do Polski. Troje uczniów ze Szczecina pocięło sobie ręce- to pierwsze zadanie, które muszą wykonać gracze. Ostatnim jest samobójstwo.

Share
Gra komputerowa w samobójstwo. Troje uczniów ze Szczecina pocięło sobie ręce
Źródło: youtube/screen
d1x5n8h

Wymyślona w Rosji gra komputerowa "Niebieski Wieloryb" polega na wykonaniu 50 zadań, dotyczących igrania z własnym życiem. Pierwsze dotyczy wycięcia sobie na ręku symbolu wieloryba, ostatnie jest podjęciem próby samobójczej.

Ciężko oszacować ilu nastolatków na świecie popełniło samobójstwo bezpośrednio przez "Niebieskiego Wieloryba". Według strony snopes.com, sprawdzającej wiarygodność doniesień medialnych, w kilkudziesięciu przypadkach dzieci, które popełniły samobójstwo były zaangażowane w grupy poświęcone grze w mediach społecznościowych.

d1x5n8h

Jak podaje policja, troje uczniów ze szczecińskiej szkoły dokonało samookaleczenia. Nastolatkowie wycieli sobie na rękach symbol wieloryba. Sprawa została zgłoszona na policje. Funkcjonariusze nie tylko wszczęli śledztwo, ale także wystąpili do Facebooka z żądaniem blokowania informacji, w których pojawiają się nazwa "Niebieski wieloryb".

W akcję prewencyjną zaangażowało się także kuratorium oświaty, które rozesłało do szkół informacje o zagrożeniu, jakie niesie za sobą gra.

d1x5n8h

Podziel się opinią

Share
d1x5n8h
d1x5n8h
Więcej tematów