Trwa ładowanie...
d4jq7nc
nastolatki

Gra komputerowa w samobójstwo. Troje uczniów ze Szczecina pocięło sobie ręce

Samobójcza gra dla nastolatków dotarła do Polski. Troje uczniów ze Szczecina pocięło sobie ręce- to pierwsze zadanie, które muszą wykonać gracze. Ostatnim jest samobójstwo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gra komputerowa w samobójstwo. Troje uczniów ze Szczecina pocięło sobie ręce
(youtube/screen)
d4jq7nc

Wymyślona w Rosji gra komputerowa "Niebieski Wieloryb" polega na wykonaniu 50 zadań, dotyczących igrania z własnym życiem. Pierwsze dotyczy wycięcia sobie na ręku symbolu wieloryba, ostatnie jest podjęciem próby samobójczej.

Ciężko oszacować ilu nastolatków na świecie popełniło samobójstwo bezpośrednio przez "Niebieskiego Wieloryba". Według strony snopes.com, sprawdzającej wiarygodność doniesień medialnych, w kilkudziesięciu przypadkach dzieci, które popełniły samobójstwo były zaangażowane w grupy poświęcone grze w mediach społecznościowych.

Jak podaje policja, troje uczniów ze szczecińskiej szkoły dokonało samookaleczenia. Nastolatkowie wycieli sobie na rękach symbol wieloryba. Sprawa została zgłoszona na policje. Funkcjonariusze nie tylko wszczęli śledztwo, ale także wystąpili do Facebooka z żądaniem blokowania informacji, w których pojawiają się nazwa "Niebieski wieloryb".

W akcję prewencyjną zaangażowało się także kuratorium oświaty, które rozesłało do szkół informacje o zagrożeniu, jakie niesie za sobą gra.

d4jq7nc

Podziel się opinią

Share

d4jq7nc

d4jq7nc
Więcej tematów