Trwa ładowanie...
d155783

Gowin oburzony decyzją Dudy. "Uważam ustawę o aptekach za skandaliczną"

Wicepremier Jarosław Gowin z Polska Razem jest rozczarowany podpisaniem przez prezydenta Andrzeja Dudę "Ustawy dla Aptekarza" . Uważa ją "pod pewnym względem za skandaliczną".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gowin oburzony decyzją Dudy. "Uważam ustawę o aptekach za skandaliczną"
(East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
d155783

Prezydent podpisał we wtorek nowelizację prawa farmaceutycznego, zwaną "apteką dla aptekarza", która przewiduje m.in., że prawo otwierania nowych aptek będą mieli tylko farmaceuci oraz wprowadza ograniczenia demograficzne i geograficzne dla nowo tworzonych aptek. Ustawa budziła rozbieżne opinie; dzieliła zarówno samych farmaceutów, przedsiębiorców, jak i polityków.

- Jestem rozczarowany, że prezydent nie zawetował ustawy o aptekach. Uważam ją za szkodliwą. Może doprowadzić do wzrostu cen leków. Uważam ją pod pewnym względem za skandaliczną. Uderza w wartość dla mnie świętą - własność prywatną – powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Czym jest Ustawa o aptekach

d155783

Ustawa o aptekach stanowi, że prawo do uzyskania zezwolenia na prowadzenie apteki będzie miał farmaceuta, posiadający prawo wykonywania zawodu, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, a także spółka jawna lub spółka partnerska, której przedmiotem działalności jest wyłącznie prowadzenie aptek, i w której wspólnikami (partnerami) są wyłącznie farmaceuci posiadający prawo wykonywania zawodu.

CZYTAJ TAKŻE: Marcin Makowski: "Apteka dla aptekarza" bez weta prezydenta. Wątpliwości nawet w kręgach rządowych

Źródło: Wiadomości WP, PAP

d155783

Podziel się opinią

Share

d155783

d155783
Więcej tematów