Trwa ładowanie...
d62n5f9

Gowin: Będę głosował za utrzymaniem weta

- Jeżeli do takiego głosowania dojdzie, to z całą pewnością będę głosował za jego utrzymaniem - powiedział Jarosław Gowin zapytany, czy według niego w Sejmie powinno się odbyć głosowanie nad wetem prezydenta ws. ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym. - I to weto zostanie utrzymane - dodał minister nauki i szkolnictwa wyższego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wicepremier Jarosław Gowin
Wicepremier Jarosław Gowin (PAP, Fot: Marcin Obara)
d62n5f9

"To jest słuszny zarzut"

Wicepremier Jarosław Gowin był w czwartek wieczorem gościem "Kropki nad i" w TVN24. Przypomniał, że prezydent Andrzej Duda, wetując ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, powołał się na słowa Zofii Romaszewskiej.

- Pani Zofia powiedziała do mnie słowa, które we mnie uderzyły najbardziej. Powiedziała do mnie tak: panie prezydencie, ja żyłam w państwie, w którym prokurator generalny miał nieprawdopodobnie silną pozycję i w zasadzie mógł wszystko i nie chciałabym z powrotem do takiego państwa wracać - powiedział wówczas Duda.

d62n5f9

- To jest słuszny zarzut wobec ustaw zawetowanych przez pana prezydenta - skomentował te słowa Gowin. Jednak, zdaniem ministra nauki "teraz nie jest pora na to, żeby wracać do przeszłości".

Reakcja Jarosław Gowina po głosowaniu mówi wiele

"Ujawniły się wewnętrzne różnice"

Gowin pytany, czy w Sejmie powinno się odbyć głosowanie nad wetem prezydenta, odpowiedział: jeżeli do takiego głosowania dojdzie, to z całą pewnością będę głosował za jego utrzymaniem.

d62n5f9

Jak przyznał, "nie wie, jak będą głosowali koledzy z PiS". - Bo koledzy z Solidarnej Polski w ślad za ministrem Ziobro na pewno oceniają weto prezydenckie krytycznie - stwierdził Gowin. - W tej chwili jest taki moment, kiedy my powinniśmy szukać jedności w obrębie Zjednoczonej Prawicy - powiedział wicepremier.

Jak zaznaczył, on od samego początku popierał weto prezydenta. - Ujawniły się wewnętrzne różnice, moim zdaniem nie ma nic złego w dyskusjach, ale one powinny być ciut bardziej wewnętrzne, niż do tej pory - ocenił gość "Kropki nad i".

Źródło: WP, TVN24

d62n5f9

Podziel się opinią

Share
d62n5f9
d62n5f9
Więcej tematów