Trwa ładowanie...

Godziny dla seniorów wchodzą w życie. Co się zmieni?

W czwartek 15 października wchodzą w życie przepisy zapisane w rozporządzeniu Rady Ministrów. Na jej mocy wracają godziny dla seniorów, dzięki temu starsze osoby będą mogły komfortowo robić zakupy w wyznaczonych godzinach.

Share
Godziny dla seniorów. Nowe przepisy wchodzą w czwartek
Godziny dla seniorów. Nowe przepisy wchodzą w czwartekŹródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
dxzoc9u

Rozporządzenie Rady Ministrów opublikowano w środę, wchodzi w życie w czwartek i będzie obowiązywało do odwołania. Nowe prawo "zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii" wprowadzi tzw. godziny dla seniorów.

Oznacza to, że między godziną 10 a 12 w sklepach obsługiwani wyłącznie seniorzy, czyli osoby powyżej 60. roku życia. Te regulacje będą obowiązywały wyłącznie w tygodniu (od poniedziałku do piątku). W przypadku sobót i niedziel handlowych sklepy będą obsługiwały klientów bez wyjątku.

dxzoc9u

Godziny dla seniorów. Wyłączenia w rozporządzeniu

Godziny dla seniorów będą obowiązywać w obiektach handlowych i usługowych, których "przeważająca działalność" polega na sprzedaży żywności, produktów kosmetycznych, artykułów toaletowych, środków czystości, produktów i wyrobów leczniczych oraz środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego.

Godziny dla seniorów będą także obowiązywały w placówkach świadczących usługi pocztowe. Przepisów rozporządzenia Rady Ministrów nie stosuje się w sytuacji, "gdy wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia".

Koronawirus w Polsce. Prof. Paweł Kubicki o godzinach dla seniorów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dxzoc9u

Podziel się opinią

Share
dxzoc9u
dxzoc9u
Więcej tematów