Trwa ładowanie...

Godson: Polska może inwestować w Nigerii

Głównie infrastrukturą i innowacyjnością chce zajmować się w Sejmie John Godson, nowym poseł PO, pierwszy czarnoskóry parlamentarzysta w polskim Sejmie.
Share
Godson: Polska może inwestować w Nigerii
Źródło: PAP
d1cdb5h

- Moim zdaniem w Polsce powinien być dostęp do bezpłatnego bezprzewodowego Internetu na dworcach, lotniskach, w urzędach, szkołach - powiedział m.in. w wywiadzie dla "Polska The Times".

Chce też zająć się pomocą rodzinom. Chodzi zwłaszcza o osoby starsze, które - jego zdaniem - w Polsce są traktowane źle. - Pochodzę z kraju, w którym seniorów otacza się szacunkiem, korzysta z ich mądrości. Nie sądzę, by można było w tej sprawie przeforsować ustawę, która cokolwiek zmieni, ale może wpadniemy na jakiś dobry pomysł, żeby zintegrować starsze i młodsze pokolenie - powiedział John Godson.

Jeszcze jedną tematyką, którą nowy poseł chce się zająć w Sejmie, to inwestycje zagraniczne.

d1cdb5h

- Nie może być tak, że Polska jest nieobecna w Afryce. Ten kontynent to nie tylko bieda i kłopoty, ale też szansa na dobry zarobek dla polskich firm. Nigeria, skąd pochodzę, jest największym eksporterem ropy naftowej i gazu. Dlaczego wciąż nie ma tam naszych koncernów: PGNiG, Orlenu, Lotosu? Uważam, że możemy eksploatować nigeryjskie złoża, tak jak robią to Niemcy, Rosjanie, Amerykanie, Chińczycy. Na razie w Afryce wspaniałą robotę wykonują polskie misje humanitarne, Kościół katolicki. Pora, by zaangażował się polski rząd - powiedział.

d1cdb5h

Podziel się opinią

Share
d1cdb5h
d1cdb5h
Więcej tematów