Trwa ładowanie...

Gmina Wrocław bierze kolejny kredyt. Pieniądze mają pokryć deficyt budżetowy

Gmina Wrocław, podobnie jak w roku ubiegłym, chce wziąć kredyt na łączną sumę 150 mln złotych. Pieniądze mają służyć na pokrycie deficytu budżetowego i mają być zwrócone wraz z końcem 2015 r.
Share
Gmina Wrocław bierze kolejny kredyt. Pieniądze mają pokryć deficyt budżetowy
Źródło: WP
d1lkrzl

Miasto ogłosiło przetarg na udzielenie kredytu odnawialnego o łącznej wartości 150 mln złotych. Suma ma pozwolić na pokrycie deficytu w tegorocznym budżecie miejskim. Kwota ta obejmie właściwie dwa kredyty – jeden w wysokości 70 mln, drugi – 80 mln. Oferty przetargowe można składać do 11 maja 2015 r.

To nie pierwszy raz, gdy miasto decyduje się na wzięcie kredytu potrzebnego na pokrycie deficytu budżetowego. Takie praktyki miały miejsce chociażby w roku ubiegłym, kiedy Wrocław zaciągnął również 150 mln kredytu. Urzędnicy tłumaczyli to faktem, że poprzez krótkoterminowe kredyty zadłużenie miasta zmniejsza się.

Obecnie zadłużenie Gminy Wrocław, nie wliczając zadłużenia spółek miejskich, wynosi ok. 2,5 mld złotych. Całkowity dług miasta wraz ze spółkami szacowany jest na ok. 6 mld złotych. W tegorocznym budżecie Wrocławia deficyt wynosi nieco ponad 270 mln złotych.

- Deficyt jest związany przede wszystkim z wydatkami inwestycyjnymi. Bieżące wydatki miasta są pokrywane z bieżących wpływów. Ciągle pilnujemy relacjami między dochodami a bieżącymi wydatkami – mówił Marcin Urban, Skarbnik Miejski.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1lkrzl

Podziel się opinią

Share
d1lkrzl
d1lkrzl
Więcej tematów