Trwa ładowanie...
d1vh9d0
d1vh9d0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Głośny seksskandal - teraz pokojówki dostaną alarmy

Nowojorskie hotele porozumiały się ws. wyposażenia swych pracowników w osobiste urządzenia alarmowe. Agencja Reutera podkreśla, że zdecydowano się na to w następstwie sprawy Dominique'a Strauss-Kahna, którego pokojówka oskarżyła o napaść seksualną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1vh9d0

Strauss-Kahn, ówczesny szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego, został aresztowany w maju ubiegłego roku pod zarzutem napaści seksualnej na sprzątaczkę w ekskluzywnym nowojorskim hotelu Sofitel. W konsekwencji tego incydentu podał się do dymisji jako dyrektor MFW; ostatecznie zarzuty przeciwko niemu wycofano w związku z wątpliwościami co do wiarygodności oskarżającej go pokojówki.

Po zajściu ze Strauss-Kahnem nowojorskie hotele Sofitel i Pierre postanowiły wyposażyć pokojówki w urządzenia alarmowe. Teraz przyłączyły się do tego pozostałe wielkie hotele w Nowym Jorku.

Pracodawcy będą obowiązani wyposażać w takie alarmy wszystkich pracowników, którzy wchodzą do zajętych pokoi hotelowych.

d1vh9d0

- To godne ubolewania, ale zdarza się, że goście zachowują się niestosownie - powiedział John Turchiano, rzecznik New York Hotel Trades Council, związku zawodowego reprezentującego ponad 30 tys. pracowników nowojorskich hoteli. Podkreślił, że osobiste urządzenia alarmowe zapewnią pracownikom ochronę.

Związek zawodowy ma ostatecznie zaaprobować te osobiste alarmy, nazywane po angielsku "panic button", na początku przyszłego tygodnia.

d1vh9d0

Podziel się opinią

Share

d1vh9d0

d1vh9d0
Więcej tematów