Głodujący wójt gminy Ełk trafił do szpitala
Trzy osoby głodujące od poniedziałku w obronie granic
gminy Ełk w województwie warmińsko-mazurskim trafiły do szpitala. Dwie kobiety i wójt Antoni Polkowski przebywają na obserwacji.
Antoni Polkowski podkreślił, że w urzędzie gminy w Ełku protest głodowy prowadzą 23 osoby. Sprzeciwiają się one poszerzeniu granic miasta Ełk o 2 tys. hektarów kosztem gminy.
Negocjacji między władzami miasta a gminą podjął się wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski. We wtorek na spotkaniu z głodującymi mieszkańcami gminy Ełk zapowiedział, że będzie namawiał prezydenta Ełku do wycofania z MSWiA wniosku o poszerzenie miasta kosztem gminy.
Podziewski dodał, że opowiada się za tym, by miasto Ełk poszerzyło swoje granice, ale w jego opinii nie ma potrzeby by był to obszar, który niemal dorównuje obecnej powierzchni miasta.
Uważam, że miasto powinno przejąć obszar mniejszy i taki, gdzie nie ma terenów użytkowanych rolniczo, gdzie nie mieszkają gospodarze, którzy zainwestowali w maszyny, uprawy - powiedział po spotkaniu z protestującymi Podziewski. Zaznaczył, że w granicach administracyjnych Ełku nie jest użytkowanych jeszcze 450 hektarów.
W urzędzie gminy w Ełku od poniedziałku trwa protest głodowy przeciwko poszerzeniu granic miasta Ełk o 2 tys. hektarów gminy.
We wtorek na specjalnej sesji rady gminy radni zaapelowali do premiera Donalda Tuska o negatywne zaopiniowanie wniosku miasta Ełk o poszerzenie granic administracyjnych. Według zapewnień Podziewskiego, który we wtorek rozmawiał o problemie Ełku z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem, wnioskiem miasta rząd ma się zająć w przyszłym tygodniu.